bugün

tv 8 e verilen cezadır. o ses türkiye yarışmasında semazen'den sonra dansöz çıktı diye 373 bin lira ceza.

http://www.posta.com.tr/m...eza-.htm?ArticleID=344035

yıl 2016 yer tükiye.
hali hazırda yandaş olan acuna kazandırdıkları paranın yanında koymayacak olandır. adam akepenin propaganda kurmaylarından birisidir.
Bilinçli olarak yapıldığı belli olan bir hareketin cezası. Uzatmaya gerek yok. Atatürk anılsa ve ardından dansöz çıkarılsa yine ceza hak edilirdi. Bazı kültürel ve toplumsal değerler vardır. Bunlara saygı duymak gerekir. Semazenlik de zaten dini bir vecibe değil, kutsal değil. Ama toplum saygı duyuyor. Kasıtlı olarak dalga geçer gibi yapılan hareket elbette dikkatleri çeker.
Hiçbir mantıklı gerekçesi olmayan cezadır.
Semazenliğin kutsal bir yanı yok.
Kültürel değermiş.
Önemli bir kültürel değerimiz olan fikret mualla resimleri gösterildikten sonra dansöz oynatılsa gene ceza verilecek mi?
Kaldı ki beğenin beğenmeyin dansözlük de kültürel miras. Her ne kadar mısır kökenli falan olsa da En iyi dans figürleri bizim toplumdan çıkar. Pek çok batılı, türk dansözlerden öğrenmiştir göbek dansını.
Ben gençken kadınlar için aşağılayıcı buluyor ve sevmiyordum.
Sonra bir gün çok iyi dans eden bir dansözü yakından izleyince tamamen fikrim değişti. Yaşatılması gereken gerçek bir sanat ve kültürel miras.
Aşağılamaya çalışan kafa yapısına da lanet olsun.
para lazımsa demek ki.
yaa ikisi beraber çıksaydı hani semazen ile dansöz karşılıklı oynasa acaba cezası ne olurdu..
Tabiki mantikli ceza. Bu kadar da olmamali. Bana gore acun komple yasaklanmali hatta.