bugün

ama yine de insanımıza yaranamaması diye devam eden başlıktır. kabul edelim ki anadolu türkü zorluk görmeden harekete geçmeyen bir türk kesimidir. bunda 600 yıl adam akıllı savaş mağduriyeti yaşamamış olmanın rolü çok büyüktür. işte sizin iiçin üşenmedim milli mücadelenin en önemli isimlerini ve bu isimlerin nereli olduklarını araştırdım bakınız savaşın kara yüzünü kendi memleketlerinde görüp anadolu insanını uyarmak için gelen mücahitler;

mustafa kemal atatürk: selanik

Fahrettin ALTAY: arnavutluk işkodra

Kazım Fikri ÖZALP: makedonya

hasan tahsin bey: selanik

Köprülü Hamdi Bey: selanik

yahya kaptan: selanik

ve daha onlarcası bakınız şimdi buraya dikkat. size iki ili tanıtacağım trabzon ve izmir

trabzon: pkk'nın en çok girmek isteyip * ama kesinlikle giremediği bir şehirdir halkı asla ama asla ayrılıkçı bölücü unsurlara fırsat vermez hiç bunun nedenini merak ettiniz mi ben size söyliyeyim.
--spoiler--
Birinci Dünya Savaşının en ağır darbesini gören illerden biri de Trabzon′dur.
--spoiler~--http://www.tarihtendersle...mp;mk_id=394#.VICmFzGsVWI ~
şimdi gelelim izmir'e bildiğiniz üzere izmir türkiye'nin en atatürkçü şehridir aynı zamanda (yöntemleri hoşunuza gitsin ya da gitmesin) ülkesini gerçekten en çok seven illerdendir peki bunun nedenini merak ettiniz mi hemen söyleyelim (bkz: izmir in 3 buçuk yıl yunan işgalinde kalması) tecavüzlerle katliamlarla vahşetlerle dolu 3 buçuk yıl... şimdi anlıyor musunuz ne demek istediğimi
uzun lafın kısası biz vatanımızı çok severiz ama bunu birilerinin bize hatırlatması gerekir inşallah bir dahakine buna gerek kalmaz...