bugün

çok sık karşılanan durumdur. Birileri annene babana teyzene selam söyle deyip hı hı Aleyküm selam söylerim tabi deyip çoktan unutmak, söyleyememe durumudur.
üzücüdür.

selam sorumluluktur, selam emanettir. sahibinden alındığında muhatabına ulaştırılmalıdır.
+ anangile selam söyle yavrucuğum.
- aleykümselam, söylerim tabi.
5 gün sonra(alt yazı bu)
+ selamımı iletmemişsin?
- aa unuttum onu ben ya.
+ sektir lan govat.
(bkz: selam söylemek)
çok fazla yapıldığı için gereksiz bulmaya başladığım eylemdir. selamlaşmak tabi ki güzel bir şey fakat her anne-baba lafı geçtiğinde selamlarımı ilet demek haliyle unutulmalara sebep oluyor.
söylenilen "selam" zaten öylesine söylenmiştir.

- naber ?
* iyi senden naber ?
- iyi nolsun.

gibi sikik bir şey işte.

not: çok selam yollamak isteyen pezevenk açar cep telefonundan konuşur kameralara oynamanın manası yok amk.
aslında unutulmaması gereken durumlardan biridir.
laf olsun diye söylenen sözlere bir örnektir. en net telefon konuşmalarında kendini gösterir.

-ee abi nasılsın?
+iyi ya nolsun öyle takılıyoruz işte.
-kim var ki yanında?
+ya işte arda geldi onunla biraz oyalanıyoruz.
-iyi iyi selam söylersin.
+bak onunda selamı var.
-bi versene telefona onun da sesini duyayım ayıp olmasın.
+yanımda değil şimdi.
-nasıl selam söyledi ki o zaman?
+?!?!
selam vermek sünnet almak ise farz imiş. iletmemenin hükmü varmış.
çocukken kimsenin umRunda olmaz ama yaş ileRledikçe bu göRev yeRine getiRiliR.
öldürmez ama süründürür cinsi bir duyguya hakim olunur iş anlaşılınca.. küçükken teyzelere ''annemin selamı var'' derdim, annem söylememiş olduğu halde..ayıp olmasın diye düşünürdüm. büyüdüm artık gelen selamları iletmiyorum. geçmişe saysınlar.. *
anneme bugün Züleyha teyzenin selamı var dedim. Karşılığı ne has Züleyha bana selam söyler miydi dedi. söylesek bir dert söylemesek bin dert.
Zevkli bir davranış şekli. Evet.
güncel Önemli Başlıklar