bugün

insanı hayattan soğutan, buhranlara sevk eden espirilerdir.
- selami bey matrix'i izlediniz mi?
+ yok ben öyle donuk filmler izlemem.
selami doğan görünümlü şahin mesela. refleksif oldu ama bilmezsin ;
(bkz: ne selamiler var)
öncelikle (bkz: seninle başım dertte), (bkz: ben sevdalı sen belalı) gibi şarkıları yazabilmiş bir adamdan daha iyi bir espri anlayışı bekliyor insan. neyse, yıllar önce (bkz: tempo dergisi)nde serin duruş (bkz: serin duruş) adında bir köşe oluyordu. hala var mı bilmiyorum. orada üstadın şöyle bir lafı vardı. hala içimde bir yaradır:

s.ş.: sanatçı halkın malıdır. ben malım, bakın bana !!!
ben karıma asla el kaldırmam. ayakla idare ederim.
bir arkadaşım sevgilisine evlenme teklif etmiş, sevgilisi kabul etmemiş. ben de tabii ki etmez dedim. çünkü kıza evlen - me teklif etmişsin. oysa ki evlen teklif edecektin. *
maşşallah selami bey hiç yaşlanmıyorsunuz..

'ben sadece yağmurlu havada yaşlanıyorum efendim'
-lan rüstem noldu sana böyle
-sorma abi ya.şakşakçılık yaptığım programı bugünden itibaren selami şahin sunacakmış.bugün ilk programa başladı.
-hee ondan bu hale geldin.
-evet abi yaa.ama üzüldüğüm nokta daha programın sona ermesine daha iki ay var.ben ilk günden bu haldeysem sonrasını düşünemiyom.
-yazık sana

(bkz: iğrenç espiriler)
her çevrede illa yapan birilerinin olduğu espri çeşitidir. selami şahin'i yine ayda yılda bir görüp bu iğrenç esprilere maruz kalıyoruz.. ya dibimizdeki kişiler? gerçekten hangi ruh haliyle yaptıklarını anlayamıyorum.. asıl zor olan da nezaketen gülmeye çalışmak. gözüme baksa anlayacak ne kadar kusmukça olduğunu; ama o aptal sırıtma var ya suratımda.. gülmeyeceğim lem bir daha. yapmasınlar işte..
selami şahinize edildiği için artık sempatik gelen ve bu gelmekliğiyle güldüren de esprilerdir. ama komik midir esasında? değildir ki bunları yazıyorum.
düşündürürken ağlatan espirilerdir.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/10951/best-of-selami-sahin
videoyu izlerken kaçtım, osuruktan kaçarcasına...