bugün

Güya vatandaşların daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması için sigaraya zam yapan devletin bu yalanı çoğunluğunu sigara içmeyen halkın desteğini almak için söylediği bir gerçektir. ne yazık ki birileri çıkıp, ''biz vatandaşlarımızın sağlığını düşündüğümüz için sigaraya zam yapıyoruz'' dediğinde bazı sigara içmeyenlerin yada içenler arasındaki bazı örümcek beyinli kişilerin ''helal olsun lan ! adamlara bak nasıl düşünüyorlar bizleri'' demesi salaklığın göstergesidir. o kişilere göre diğer avrupa devletleri zekasız, sadece türkiye de olan bu uygulamayı çıkaran kişiler zekidir. hiç diğer yönden düşünen olmuyor. ulan bu sigarayı bırakanlar hadi tamam da, ya bırakmayanlar ne yapıyor ? tabi ki sike sike alıyor. bırakan kişiler, toplam içicilerin %15-20 si. gelen zam 2 yılda %50 den fazla peki bu devlet kaçakçılığıda önlediği zaman sigaradan kazandığı vergi ne olur ? eee ben o kadar yazdım onuda siz düşünün. uyutmayın bu milleti, siz halkınızın sağlığını değil cebinizin bolluğu peşindesiniz.
söyleyen kişilerin alkole zam yapıyoruz üzüm suyu için sağlıklı olun, benzine zam yapıyoruz bisiklet sürün atletik kalın vb. demesinden dolayı artık bir klasik haline gelmiş, bazı malların hala inandığı yalandır.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
(bkz: atma ziya)
(bkz: zam değil güncelleme)
Bunu söyleyeni bulup masraf olmasın diye oksijenini kesip dumanlı hava sahasına süreceksin.
gıttım anneme dedım kı ''saglık ıcın sıgaraya zam yapıyolarmıs anne, içme dıye'' dediki ''ınat degıl mı 50 tlde olsa alıcam onların ınadına''

Burdan yetkılılere seslenıyorum: işe yaramıyor ben arastırdım, lutfen gerı donun.
(bkz: sağlığınız için s*k*yoruz)
(bkz: ooo yeah durmak yok yola devam beybi)
Çok düşünüyorsanız komple yasaklayın amk tabi göt yemez, onuda yasaklayında vatandaşın tek zevkinide elinden alın.
gıdaya yapılan zamlara da "fazla yerseniz şişersiniz" diye zam yapıyoruz. söylemiyle eş değerdir.