bugün

günümüzde bu emo denilen insanların varlığı çoğaldığı için saçları uzun olan insanların başlarına gelen durumdur efendim. insan saçı gözünün önüne düşecek diye korkuyor artık yahu.

ayrıca geçen ay başıma gelmiş ve kültürümü alt üst etmiş olaydır efendim. akmerkez'de tüm coolluğum üstümde yürüyordum, yanımdan geçenlerin eşsiz bakışları eşliğinde sağa sola hava atıyor, ray-ban gözlüklerimle etrafı kesiyordum. aslında tüm alışverişimi adamlarım, giyimimi ise modacım yapar ama bugün kendi başıma çıkıp çevreyi gözleyesim, sefilleri közleyesim geldi ne bileyim? girdim bir dükkana, tabii ki marks&spencer'dı bu dükkanın adı.

içeriye girer girmez tüm tezgahtarlar başıma üşüştü bile, aman hoşgeldiniz, aman ne zahmet ettiniz biz dükkanı ayağınıza getirirdik gibi türlü yalakalıklar. neyse, bir gömlek beğenip kabine denemeye gideyim dedim. tam o sırada yanıma 17-18 yaşlarında emo bir kız geldi. o an da uzun saçlarım gözlerimin önüne düşmüştü, kız yanıma yaklaşarak; ay san de emo musuuun? tarzında garip bir soru sordu, o kadar üzüldüm ki gençliğin haline, o kadar üzüldüm ki yeni nesile anlatamam. kalbim deli gibi yanıyordu kıvılcımım! hemen güvenliği çağırıp kızı dışarıya attırdım. kalçaları güzel olabilirdi belki ama beyni düm düzdü. cool adam gibi bir kültür kralına, emo musun? diye sormak ise tamamen ''dürzülük''tü.
siyah giyen insana satanist misin diye sormakla eşdeğerdir. bünyede sinir yapar.
tamamen bir saçmalıktır.her saçı uzun insana emo demek yanlıştır.ayrıca kendini emo sanıp sırf onlara özenmek için şekilden şekile giren,üstüne de rap dinleyen bir gençliğe sahip olduğumuzu da unutmayalım.
emo, "emocore" müzikten gelir.yani bu müziği dinleyenlere emo denir.anlamı ise "duygusal rock"tır.
Türkiye de genellikle arkadan emo önden memo diye eğlenilen bir tabir.