bugün

yapmayı planlayıp bir türlü yapamadığım aktiviteler arasına girer.
Bir türlü nasıl kestirsem karar veremediğim iş. Esmer-buğday tenli yüzüm de ne yuvarlak ne de oval. ikisi arasında normal bir şekil. Nasıl kestirsem? Yardım ediverin yaa.
Okullarda zorunlu tutulan saçma kural. Bireye saçını kestirip kestirmeme özgürlüğünün verilmediği bir ülke ilerleyemez. Saç dediğin şey benim vücudumun bir parçasıdır. Kolum, bacağım, kafam ne ise saçım da odur. ister keser ister kesmem.
geçen sene heveslenip yaptırdığım eylem.
kuaför ucundan alıcam dedi küt kesti gönderdi, bir ay boyunca ağlayıp bere takmak zorunda kaldım.
bi çeşit imaj değişimidir. klasik saç modeli olan birisi olmadığım için her kesim benim için ayrı bi aksiyondur, işin enteresan kısmı hem alaka severim hem de muhabbet, o yüzden berberde geçirdiğim bu süre 1-1,5 saati bulur.
uzun saçlı kadın için kısa saç kestirmek ya bıkkınlıktır ya depresyon belirtisidir.
düz şaçlı, ince telli ve uzun şaçlı bir erkekseniz, berbere gitmekten korkarsınız.
kişisel tercih meselesidir. kimisine kısa, kimisine de uzun saç yakışır. ben şimdilik saçımı kestirmeyi düşünmüyorum. hafif uzun saç yakışıyor bana, böyle dalgalı filan.
hiçbir zaman istenilen gibi olmayan şeydir.
Eski berber/kuaförle göz goze gelmediysen iyi bir şeydir.
Psikolojik baski yapıyorlar amk.
+18 gerilim korku filmi.
Stresten dolayı 3 haftada iki kez gerçekleştirdiğm eylem. Bir de kısaltıp sarıya boyamak var. Ayrılmaz ikili.
upuzun saçları kestirme eylemidir, bugün yaptığımdır.
depresyon belirtisi değil, sağlık adına yapılmış eylemdir.
genelde kuaförden hüsrana uğrayarak çıkışla son bulan eylem.
m. ö de hiç bir şey ifade etmeyen sosyal toplulukların kurulmasıyla toplumun erkek modeline dayattığı eylem kızlar için para tuzağı.
(bkz: gelin başı)
''saçlarımı hep kestim tutacak kadar kalmasın dedim
çünkü bir başkaldırma ancak saçlarından tutulur''
birkaç gündür düşündüğüm eylem. ulan ilk defa bu kadar uzadı (yanları kestirdim sadece üstü uzun baya garip bir şey oldu) bir de düzleştiririm düz saçlı biri olmak nasıl bir duyguymuş onu da tadarım diyorum. bilmiyorum sözlük bilmiyorum.

temiz bir berberde yapılması gereken eylem diyelim son olarak.
kış öncesi ideal eylemdir. kurutması kolay olur o bakımdan yani.
sanki kılını tüyünü kestirince her şey yoluna girecek, istediğin gibi olcak bir şeyler. ya ufak tefek şeylerin yerini değiştirmek istersin ya da gider saçını kestirirsin. ee noldu? rahatladın mı şimdi? hayır, bak gene dünün aynısı bugün. bak gene her şey boktan. neyse ki saçlarına yaradı bu, nefes alıyorlar.
Askere gideceğim için yaptırmak zorunda olduğum inatla son güne kadar beklediğim eylem.
yeniden başlamışlık hissi verir güzeldir.
Valla cesaret ister.
(bkz: hafiflemek)
Korkulu rüyam.