bugün

Bence eğitim ve birazda çalışkanlık.
Dünyadaki örnekleri azımsanmayacak kadar çok. Terör var savaş var yoksulluk var deyip ağlamak yerine cahillikten
kurtulmak için çaba sarfetmeli insan ve çok çalışmalı.
sevgi bitirir sevgi birbirine iğrenmeden bakmak, egosuz kibirsiz, herkesi gözünde eşit görmekle sevgiyle hoşgörüyle düzelir.
Sevgi ve eğitim.
yurtta sulh cihanda sulh.
Basganlik Gelecek ve savas, terör, yoksulluk bitecek. Ulkeye refah gelecek yollar 8 seritli olacak.
ıq'su düşük nüfusu eğitmek; eğitim ile bile düzelmeyenlerinin neslini tüketmek. ari ırktan bahsetmiyorum. ama toplumun geleceğini tehlikeye atacak miktarda düşük ıq'lu nüfus, bir tehdit unsurudur.
Savaş, terör ve yoksulluk;sözde ileri görüşlü devlet adamlarının gelecekteki kaynak arayışından kurtulmak için oluşturdukları bir yapıdır.su kaynakları, yiyecek kaynakları, petrol kaynakları gibi bilumum kaynaklar bir gün biticek tabiki bunun farkında olan devletler ellerini güçlendirmek yerine zenginliklerinden,şöhretlerinden emparyalist düşünce yapısına sahip kişiliklerinden(sözüm meclisten dışarı) vazgeçip refah ve sosyal dengeye uyumlu, barış içinde bir dünyaya tamam derlerse savaş,terör ve yoksulluk biter...
Tabi ki kemal gilicdaroglu.

Noldu la cehapeli sen bile hassiktor dedin değil mi?

Kilicdar kilicdar tahsildaroglu ahuahua.
Eğitim, bilinci, bilinç ise doğru tercihi körükler, ancak bu yolla bitirilebilir.
Sahip olduğunuz eğitim, bilinç ve tercihlerinizle, kendinizi, toplumunuzu ve evreni şekillendirirsiniz...
eğitim duyarı kasmak bi köşeye mutluluk bitirir.

eğitimli katiller savaşın senaryosunu yazar, eğitimsiz cahiller oynar der annem.

eğitim bi yere kadar. senin verdiğin o mükemmel eğitimle gidip savaş makineleri yaratıyorsa, kitle imha silahları yaratıyotsa kimse savaşın sonlanmasından bahsetmemeli.

silah oldukça savaş olur. çünkü güç vardır.

silah oldukça terör olur çünkü ezilme vardır.

silah oldukça yoksulluk olur çünkü güçlüler çalar.

silah yapan sözde eğitimli kitleyi yok ettiğiniz anda eğitimsizler tek başına bu dünyayı yaşanır kılabilir.
"Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey."

https://youtu.be/WJzAB02uePM
Komunizm tabiki. Sosyalizm degil komunizm.
Gayri safi milli hasilanin hollanda, isvicre, isvec seviyesinde olmasi.. egitim de bu duzeyin getirecegi ekstra gereklilik olur. Fakir bir toplum egitimden once kursagini dert eder.
(bkz: bilim) bizim su durumumuzdan cikmak icin artik dinin bireysel bir sey oldugunu insanlarin dinini ozgurce yasamalari gerektigini, kimsenin kimseye karisma hakki olmadigini onkabul olarak her zihne yerlestirmemiz insanlari rahat birakmamiz ve kendini bilime adayanlari her yonden destekleyerek bu milleti kalkindirmamiz lazim. Bizim egitim sistemimizin ve universitelerimizin cok acil olarak beyin ithaline ihtiyaci oldugunu da dusunuyorum. Ozellikle asya ve dogu avrupa ulkelerinin zeki cocuklari icin bir firsatlar ulkesine donusmemiz ve bilimsel gelismede oncu olmaya calismamiz gerekli.
insanin egosu ve kibri biterse, biter. Yani kisacasi hic bir zaman bitmez.
Çocuk kalbi kadar temiz, hileden, yalandan uzak, Allah korkusuyla yaşayan, Türk olmakla gurur duyan bir kalp bitirir.
katliam bitirir.
(bkz: başkanlık sistemi)

şaka şaka.
Merhamet sahibi insanlar. Ancak fedakârlıkla bu iş çözülür.