bugün

şayet bir cümlenin içinde ama varsa o cümle görevini yerine getirmez. sadece anlamasını bilen insana kullanılacak olan cümlenin sonuna ama koyarız.. o gerisinin gözlerinize baktığınız anda tamamlar zaten.
(bkz: gitmen lazım)
yapıca olumlu anlamca olumsuz cümledir.

(bkz: amadan onceki her sey yalandir)
(bkz: lavinia)
--spoiler--
sana gitme diyemeyeceğim... ama bunu da al git... *
--spoiler--
"sana gitme demeyeceğim ama gitmeni istemiyorum." diye devam ettirilirse çok can alıcı olur.
--spoiler--
Sana gitma demeyeceğim
Ama gitme Lavinya
--spoiler--
gitmesen iyi olurdu...
sana gitme demeyeceğim ama git de demeyeceğim, nasıl istiyorsan öyle olsun...
(bkz: ama/#6202544)
sana gitme demeyeceğim ama nasıl olsa ben gitme demeden hatta diyemeden gideceksin...hey hat!! herkes gidiyor bu sene zaten alıştım buna.gidişin önemli değil kalsan önemli olurdu.neyseki mutsuzluktan sonra gelir mutluluklar ama ya gelmezse... sen gelir miydin?
biliyorum gideceksin bense sessizce bağıracağım arkandan gitme diye.gitme.
Ayrılırken kuvvetli olma repliğidir. sana gitme demeyeceğim ama git te demeyeceğim ne diyeceksin, o zaman kal demek kalıyor geride. kal diyeceksinde erkekliğe bok süremediğin için lavinyayla falan geçiştirmeye çalışıyorsun.
Gitme demiyeceksen, diyemeyeceksen bkz falan yok haykıra haykıra kal diyeceksin. Saklanmadan, gocunmadan.

Kal diyemiyorsan, sende hayatın boyunca ıkınır ama içindeki o duyguları bir türlü dışarı çıkaramaz ve kaybolur gidersin.

Bu işin aması maması yok.
Gitme çünkü yokluğun içimi acıtacak.
Gitme sana alıştım.
Gitme beni sevebilirsin belki.
Gitme seni seviyorum.
sana gitme demeyeceğim ama git, hobi olarak yine git.
- sana gitme demeyeceğim ama gitme barbunya
+ barbunya değil o lavinia salak
- ama sen barbunyaya daha çok benziyorsun
+ !'^+%&/
- geldiğine sevinmedim ki gittiğine üzüleyim .
virgülden sonra ama konulmaz.
son 3 harfle eline bi umut verip, yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim incinirsin yine de sen bilirsin diyerek avucunuzdaki son umudun teninize değe değe can vermesini izlemenizi sağlayan ve sizin bir aşkın cesedini izlemekten nasıl acı çektiğinizi izleyen ve bundan zevk alandır.
Sana gitme demeyeceğim ama kalsan ne kadar güzel olur diye içten geçirilir mutlaka.
sana gitme demeyeceğim ama illa gideceksen bir gazoz ikram edeyim sana.

(bkz: Nuri alço mode on)
(bkz: öyle bir giderim ki kaybedeceğim hiç bir şey olmaz)*
sana gitme demeyeceğim sen en doğrusunu bilirsin.

(bkz: ben bilmem beyim bilir)
eğer cümlede ama kullanılıyorsa her zaman umut var demektir.
bizde gelene git, gidene gel denmez aga.
- Çünkü ben gideceğim. Sende sap gibi ortada kalacaksın.