bugün

dertleşelim mi sözlük? yok çünkü başka anlatacak kimse, yok... maruz gör bu seferlik... dinle. sadece dinle. tanım isteme çünkü tanım yok zihnimde bu kişiyle ilgili... görmedim çünkü daha önce hayatımda böyle bir şey, duymadım... hissetmedim.

"sana aşık değilim".

oturuyosun bankta. hava hafif yağmurlu, senin istediğin biraz olsun yakınlık. mantıklı olabilmeyi başaramamışsın zaten 26 yıl boyunca. hep yürekten gelir demişsin bu mevzular... seviyorsan yürekten, yanındaysa yüreğinde olduğu için, yürekte aşk yoksa o da olmasın demişsin hep.

sonra inanmışsın, kendin gibi sanmışsın. madem benimle demek ki aşık o da demişsin kendi kendine. içinden...

yaşlı bir çift, yolun karşısında. taksi bekliyor başlarında ama ayrılamıyorlar bir türlü. taksinin içinden bir bayan "hadi anne 1 hafta ayrı kalcaksın babamdan sadece uzatmayın" deyip gülüyor. kadının gözleri dolmuş belli. doyamadan öpüyor aşık olduğu adamı, "sıkı giyin bak havalar soğudu" diyor. adam da "merak etme sen asıl orada kendine dikkat et üşütme" diyor. öpüyor doya doya. sarılıyor içine sokacakmış gibi... öyle bir sarılıyor ki, hiç bir anne görmedim evladına öyle sarılsın...

kadın biniyor taksiye, camı açıp adamı çağırıyor yanına, ellerini sımsıkı tutup, "ilaçlarını da aksatma olur mu" diyor... adam yine "merak etme" diyor gülümseyerek, "seni bir daha görmeden ölmem..." gözlerinden yaşlar süzülürken kadının, taksi hareket ediyor yavaşça... ve yaşlı adam öylece bakıyor giden taksinin ardından yaşanacak olan yalnızca 1 haftalık ayrılığın hüznüyle...

tüm bu olup biteni izlerken birden esas kız giriyor araya... o da izliyormuş, benim baktığım yere bakıyormuş... oysa ben umursadığını bile düşünmemiştim... "bak" diyor, "ne güzel... bu yaşta bile aşıklar birbirlerine."

gülümsüyorum. "peki sen?" diyorum, "sen bana aşık mısın?"

"değilim" diyor. "aşk bitti."

"bitmemiş işte" diyemiyorum. "bitmeyen aşklar varmış, bak karşındaydı az önce, görmedin mi?"

görmedin.
çünkü,
aşk bitti.
sadece evlenme niyetindeki sevgili olabilir.
en iyi sevgili tipi.
işimiz görülsün yeter.
Katıcı olduğumuzdan mütevellit, yakınmamıza sebep olmuş arkadaş sanırım bu. Bir küp şekeri çayın içine atıp karıştırıyoruz, çayın katısını görmek istemiyoruz, hepsi erisin istiyoruz da; güven, sevgi, saygı, özsaygı gibi kavramları eritemiyoruz bir türlü. Hep konuşuluyor, hep konuşuluyor. Konuşuldukça da rahatsız ediyor, sonra da sikip atıyor ilişkileri afedersin.
siktir edilesidir. en azından ona bu şekilde göstermektir. hak etseydi illa ki yanında olacaktı.

siktir et.
ağlatan kadındır.
sikilip atilmasi gereken bir sevgili turudur.
duygulandırdın lan. yapılır mı ki sevene bu. formatın da amina koyim sana bişey olmasın boşver.
Cehennemin dibine git diye cevaplanması gereken sevgilidir.
dediği an sevgili olmakdan çıkmışdır. o artık bir hiçtir.
artık eski sevgilidir.
yalan söyleme ihtimalini de bi göz önüne alın derim. bişey anlatmaya çalışıyodur belki.
2gunluk tanıdıgınla sevgili olursan derler.
gerçekleri laaak diye surata vuran sevgilidir.
alaşkına, dediğim sevgilidir. *
oh be. *
sevmezsen sevme davar.
Aşık etmeye çabalanmamalıdır.
en azından dürüst olan sevgilidir. zaten o sözünden sonra eski sevgili olacaktır orası ayrı.