bugün

Bence sekiz. Çünkü biri yedi öbürü sekiz.
işin içinde birisi olarak bir kaç farklı noktadan bahsedeyim. Alacağınız cihazı uzun süre kullanacakmısınız yoksa kısa süre sonra satmayı düşünürmüsünüz. Kullanacaksanız gm8 almanızı tavsiye ederim satarım derseniz general çok düşüğe gider j7 tavsiye ederim. Özellik, performans olarak kesinlikle gm8 tavsiye ederim. 5.7 inç ekran 50 gb google depolama alanı hediyesi, parmak iziyle açma, snapdragon olması ve en büyük artısı hızlı şarj özelliği var. Ayrıca bataryası j7’den baya iyi. Orijinal kılıfda kutu içerisinden çıkıyor. Açık ara GM8 ama biraz daha fiyatta çıkılabilirse mi6 alın.
Sittin sene ikisinide kullanmam. Ne la o biri amele telefonu diğeri çapulcu.
üst düzey telefonlarına da pek ısınmış değilim ama samsung'un alt ve orta seviye telefonlarını asla tavsiye etmem.

anneme gm5 plus almıştık o bile güzel. oyumu gm8 den yana kullanıyorum.

Not : iki telefonun da özelliklerini incelemedim. samsung varsa ben yokum.
General mobile'larda kronik sıkıntılar çok oluyor. Sim kartı okumama, kendiliğinden kapanma gibi. Bizde bi gm5 plas var bir gün güneşte kaldı arka kapak beyazdan sarıya döndü.

Samsung kullanıcısı ama anti-samsungcu biri olarak bu iki seçenek arasından samsungu tercih etmeni öneririm.
1400 e xiomi mi note 3 al bak dalgana. Samsung j serisi katiyyen alınmaz. Gm in de 8 i öncül modellerine kıyasla iyi bir telefon değil.