bugün

aşık olduğunuz komşu kızının şans eseri sizinle aynı apartmana saklanması sonucu oluşan durum. hem yakalanma hem de aşk heyecanı basar insanı. çok ilginç duygular yaşanır kısa zamanda. hiç bulunmamak ister gönül. hatta hazır kimse yokken seni seviyorum demek, tokalarla süslü saçlarına dokunmak ister. tam o sırada aydınlanır apartman ve "sobeee" diye bir ses duyulur. yakalanırsınız komşu kızına, hayranlıkla ve sevgi dolu gözlerle bakarken. kızarır yanaklarınız. artık saklanacak bir yer kalmamıştır.
8 yaşında gelibolu hamzakoy lojmanlarında as. iz. kulübesinde başıma gelen olaydır. Kız seni seviyorum demişti. Mal gibi kalmıştım hiçbir şey diyemeden. Kulübenin zemini bok gibiydi. Kız da pek yüz vermedi o olaydan sonra.
kalp atışlarının anormal derecede hızlanmasına sebep olan durumdur. yüz kızarıklığı, konuşamama, konuşurken saçmalama, dilin pelteleşmesi de cabası.
ya da o ebeyken bilerek onu sobelememek ve beraber saklananları tespit etmek.
büyüyünce ne olacaksın sorusuna, piç diye veren oğlanın yapacağı hareket. kızlar seni sevecek evlat.
komşu kızını kardeş olarak gören delikanlı çocukların yaşamadığı durumdur.
ateşle barut meselesidir. hazır saklanmışken işi pişirmek gerekir. * *
ben bir keresinde bakkal ahmetin tezgahının arkasında yaklasık bir saat unutuldum cıktıgım da saklambac aksam ebesine ...
of of ne tatlı bi duyguydu.
çamlak çömlek patlatmak, ebe yaklaşınca kızı arkaya saklayıp kendin sobelenmek
gibi bi kaç tane kahramanlık yapınca kızın gözlerinden kalpçikler çıkardı.
O kızın ukala pantolon güzel yerlere saklanıyor,onunla gidicem ben demesinden güzel olmaması lazım.
(bkz: montu aşık olunan kızın montunun üzerine asmak)