bugün

çok çok başarılı bir albüm yapmış olan grup. iki haftadır dinliyorum sıkılmadım hala. ilk iş albümü alıp bu çocuklara destek olmak lazım.
Muhteşem ve ötesi olan, vokali Harun Tekin'i andıran ama ondan daha iyi olan. Bu andırmadan dolayı bir çok insanın bunlar mor ve ötesi kopyası diyeceği ancak ilgisi olmayan gelecek vaadedeni geçip hayran kitlesini oluşturmaya başlamış grup.

http://www.myspace.com/sakin
(bkz: laleler beyaz)
(bkz: denek hayatım)
(bkz: gel artık)
klasik bir halısaha repliğidir.
olmuş bu grup denilecek türden yapıya sahipler.
harika bi album yapmışlar, damakta azcık mor ve otesi bırakıyor.

(bkz: denek hayatım)
(bkz: edepsiz komedya)
(bkz: laleler beyaz)
türkiye için çok iyi olan bir gruptu. bizi müzikten mahrum bıraktınız, beter olun.
edepsiz komedya tadında şarkılarla tez vakitte bir araya gelmesi istenen grup. *
dağılmış bir müzik grubunun adı.
-seni sorana her yanım derim
-Gün dün oldu gel yarına
-sen küçük kız bize alkış tut hayat batırırken
-görüsün elbet, hayat geçermiş, başkaldırdığın güçler kendinmiş
-Bildik bir ses olmuştun ya,sonunda bir ben duyan kaçırdım orda bakarken hayaline...
-Sebepsiz ve sonuçsuz, denek hayatım
-Dönsün dünyan bilinmeze ittiğin bak ben oldum...
-Tekil hayatlar da bir gün devrim yapar ya.
-Niye tanıdık olsun ki bunca fazlalık ne yaratmaz ki istese korku başımda
-Bir küçük resim yarattım ben senle doldurduğum
-Sen küçük prensim, varlığınla fethettin mi sandın garip dünyamı boşa saydın bak, bunca beden zaferde benimle yıllar sonra
-Tek iyim sen kalmışsın aman ne mutluyum burnum omuzunda
-Yumuşak izler yok yaşam böyle
-Gökyüzü parıldasa oynar mıydın bilinerek belirerek delirerek gökyüzünde?Seninle başlayıp, seninle bitirdiğim günün hatırına tekrar gülelim mi?Gözlerinle gördüğün, ellerini sürdüğün benim, benim seninle yitirdiğim?
-Dur dokunma! cismin bulaştırır bir odam var hiç görmediğin
-iltifat etmek istedim yıkıp gittiklerin için güzel olan her şey zararlı
-Sessiz kalma konuşmak güzel ya
-bu film sonunda farkettin bu düş değil hayat dedikleri yanında berbat dost yalnızlık

Böyle güzel şarkı sözlerine sahip mükemmel grup.Herkesin dinlemesi gerekir, canlı performansı da mükemmeldir.

http://fizy.com/#s/1ahe5h
Şu an dinlerken bir kez daha neden ayrildiklarina anlam veremedigim grup. Adamin agzina bu kadar guzel sican sarkilar yapip uzerine dagilmak nasil bir mantiktir? Keske yeniden birlesseler demek dusuyor bize artik. Ayrica otobus yolculugunda uzak durulmasi gereken birkac gruptan biridir. O hatayi yaptim bir kere geri donemiyorum.
eksik şarkısıyla, ilk yarasıyla içe işleyen grup*.
kesinlikle türkiye piyasasına albümleriyle ilaç etkisi yaratmış enfes gruptur. bebekte bir kaç tur atanların, hayat tarafından yorulanların, para kazanmak için piyasaya müzik yapanların bir yerlerinden çıkan melodilerden ve sözlerden bıkanlara tavsiye edilebilecek bu piyasayı aşan bir gruptur kendileri. her şarkıları ayrı güzeldir ama favorilerim aşağıdakiler gibidir. aşağıdakilerden hangisi yukarıdaki örneklerden bıkanlar için tavsiye edilebilir ?

a-) sentetik sezar.
b-) edepsiz komedya
c-) kor bir ay
d-) yağmur güncesi
e-) hepsi.

cevap: e
2008de çıkış yapmış en iyi gruplardan biri. hatta en iyisi. bazı şarkılarda melodinin hüznü ve vokalin kırılganlığı çok süper uyum sağlamış diyebilirim zannedersem. (bkz: yağmur güncesi)
karşı tarafı ya da tarafları yumuşatmak için söylenen söz. genelde "olun" la beraber kullanılır.

- yeter da sakin olun.
asfalt dünya şarkısı. albüm öncesi demo olarak da bulunmaktaydı internette.

ben acı satın alırım göğsümde bak bunca yara var
ben acı satın alırım yitirilmiş umutlardan
ben aşk satın alırım elimde bak yapma çiçekler
ben aşksatın alırım terkedilmiş yüreklerden
birileri var benim gibi güneşi aya benzer
birileri var bizim gibi hüznü göğe değer
dost gibi yakın sen üşürken soğukta
kendini sakın , sakın çıplakken konuşma
ben gülüş satın alırım yüzünde bak onca çizgi var
ben gülüş satın alırım içimdeki çoçuklardan
ben umut satın alırım ard arda geçse de bu seneler
ben umut satın alırım çok uzaktan bir yerlerden
şarkılarını dinlemekten hala bıkmadığımız, türkiye'nin gördüğü en iyi grup. geri dönseler ya la.