bugün

Ben üstada ağır hakaret edenlere şunu hatirlatiyorum.Biliyorsunuz ki bu büyük insan yaşadığı dönemin bütün büyük aliminden övgü almıştır ve bunun yanında sizin çok saygı duyduğunuz mustafa kemal dahi kendisi onu meclise davet etmiştir ve hatta torenle karşilamiştir. Kahraman ve zamanın muceddidi olmasının yanında siyasi deha olan bu zata mecliste yer vermek istemişler ve o zamanın en büyük dini mevkisini teklif etmişlerdir. Yapıp eden mustafa kemal 'in bizzat kendisi ve :kahraman hocanın fikirlerine danişmak isteyen ve akil isteyen de toren yapan da bizzat kendisidir karışıklık olmasın. Kürsüden mebuslara seslenmiş onlara namazı öğütleyince mustafa kemal sinirlenmiş ve tartışmışlardır. Sonrasında herkes tarafını belli ederek gerekliliklerini yerine getirmiştir. Bediüzzaman allah' ın davasını dava edinmiştir, diğeri malûm.

Sonrasında tüm mevkileri ve paraları itibari elinin tersiyle itip, kendi yolunda devam etmiştir bu adam. Ve tüm hayatı hapiste geçen bu adam ne diyor biliyor musunuz onu 17 kere zehirleyenlere, ömrünü gençliğini çalanlara, iftira edenlere: " Benim idamıma çalışanlar dahi eğer Risale-i Nur’la imanlarını kurtarsalar, Risale-i Nur’a sarılsalar; kardeşlerim, siz şahit olunuz, ben onlara hakkımı helâl ediyorum.”

Abi ben hayâ ederim böyle bir insana hakaret etmeye, gerçekten insan olan insan hayâ eder ve etmeli.
Bazı gereksizler önüne çıkan her din adamına tasavvuf adamına hakaret ederler.

Arastırmadan soruşturmadan

AKP saolsun din ayakaltında!
saidi nursiye saydıranlar saldıranlar bilmeli ki adam ömrünün çoğunu cezaevlerinde veya sürgünde geçirmiş yani devlet onun ensesinden hiç inmemiş devlet tüm gücüyle onu bastırmak susturmak için uğraşmış ve en ufak bir iltimas en ufak bir yardım en ufak bir müsamaha göstermemiş tüm bunlara rağmen doğru bildiği yoldan dönmemiş geri adım atmamış bir insanın samimiyetinden şüphe duyulmamalı en azından hakaret edilmeyi hakketmemeli ( severesin sevmezsin ayrı konu).
Fetöcülere yakışan eylemdir.
(bkz: damacanayla çiftleşen müslüman)
Döküm soba iyidir, sıcak tutar ama tenekede aynı performansı alamazsın, hızlı ısınır hızlı soğur. Erken boşalma gibi bir şey.
" soba soğukken mi yapmış ? " dedirtir. yine de evde denememek lazım.
güldürmüş başlıktır.

daha da güldüren durum ise; yobazın biri yukarıda parlatmış da durmuş, kıvırmış da kıvırmış;"çok yönlü metinler, mecaz kullanılmıştır, solcular kemalistler" falan... yahu insan kendini bu duruma sokar mı? bildiğin (bkz: paranoid şizofren) işte. allahın delisi zavallı bir adam. yani sizin "kanaat önderiniz" paranoid şizofrense biz ne yapalım?

ne güldüm yahu.
Hukuki ehliyet sahibi olmayan kişilik yansıması.
Gerçekten, böyle davranan biri evini arsasını satsa devretse çocukları aklı melekleri yerinde değil diye tasarruf tapu iptal davası açsa kazanır.

Böyle bir kişi bedelli askerlikten yırtar. Askerliğe elverişli değildir raporu alıp 18000 lirası cebinde kalır.

Araba kullanacak ehliyet alamaz, mesela; okul da servis şoförü böyle davransa ona çocuğunuzu emanet etmezsiniz.

Kızınızı kızkardeşinizi istemeye gelse o sırada sobaya dönüp "naber kanka" dese "o'ha AMK" dersiniz deli lan bu, sıyırmış diye evliliğe onay vermezsiniz.

Zaten bunların en akıllılarını her gün TV ekranlarından görüyorsunuz.
Ufacık kız çocuğuna nikah kıyandan tutun da peygamberin WhatsApp numarasını telefonuna ekleyecek onunla görüntülü arama yapacak olanlar ile keşke Yunan kazansaydı diyen zihniyet.

iyi ki soba ile konuşmuş, düşünsene; 3 boyutlu 65 inç televizyon sahibi olsaydı...
Sobaya böyle davranan televizyona neler yapmazdı?
Bir de bu adama üstad demiyorlar mı?
Gülmekten yerlere yatacağım.
Ya benim süper zekâlı insanlarım, dini bir jargon içinde üstad tanımlaması bir tek mason localarında derecelerinde hitap şekli olarak ortaya çıkar ki, bunun kaynağını da kabala siyonizm de görürüz.

Safiyane bir tabir ile islam jargonunda bunu kullanıyorum diyene bir hatırlatma; din adamlığı ruhbanlık meslek halinde islam da yoktur.
işinin ehli olarak din konusunda üstad diyorsanız islam dini kişi imanı bir oduncu marangoz sıvacı duvarcı demircilik gibi meslek değil ki ibadet iş kazanç çıkar itibar makam mevki aracı olmadığı için kişinin imanına yapılacak övgü yalnızca Allah'a mahsustur.

Kimsenin imanı hakkında hüküm veremeyiz. Kişi inancı budur ama eline Kur'an alıp kendini Allah yerine koyup Kur'an da olmayan bir davranış hükme dini bir kisve yamayıp bu helal, bu haram, bu şu kadar sevap veya günah derse bu en basit tabir ile delilik olur.

Din işinde usta mı arıyorsunuz?
Dinin sahibi yaratıcısı olan Allah var, ille de birine diyeceksen Allah'a usta üstad deyin.
Tüm övgüler Allah'a yapılır.
her iki taraf gönüllüyse normal karşılanması gereken eylemdir.