bugün

kesinlikle susatıcak yiyeceklerden uzak durulmalı sahuru kahvaltı şeklinde yapılmalı. ve tok tutmak icin yumurtalı yiyecekler yenmeli, omlet tarzı. içecek olarak da soğuk zemzem suyu içilmelidir.
Sizde diyetisyenlerin, her ramazan hortlayip, ayni nakarati tekrarladigi yiyeceklerdir.
Bir hurma yiyin diyor, digeri sirf seker sakin yemeyin diyor.
Ortak bir platformda bulussaniz, biz de beyin amciklamasi yasamasak?
haşlanmış yumurta ve peynir protein bahçesi oldukları için tok tutar. Üstelik mide yangınlarına sebep olmaz.
laktoz toleransınız yoksa çay/kahve yerine süt. varsa cay/ kahve yerine su. çay ve kahve idrar söktürdüğünden Mütevelli su kaybına sebep olur uzak durunuz.
badem öneriyor uzmanlar bi de. ben onun yerine 2-3 ceviz yiyorum. kuru meyve falan da yiyin de sindirim sistemi durmasın.
(bkz: rakı balık)

Bırakın dindar ayaklarınıda keyfinize bakın biraz.
Kahvaltı türü en makbulüdür. Yanında börek, poğaça iyi gider.
Az pişmiş domuz pirzolası, koç taşağı çorbası ve şarap.
eti lifalif alın 3 gün tok tutuyor. edit: neyini eksiliyorsun mk ne mal insanlar var sözlükte.
şu sıralar evlerde en çok konuşulan konudur eminim. cidden ne yesek acaba?
portakallı pekin ördeği .
sarapli kizartma tavuk .

(bkz: ahahah iste aradigimiz mizah)
kesinlikle su böreği değildir. sonra bu göbek niye gitmiyor diye hayıflanırsın.

(bkz: bir yazarın pişmanlıkları)
Haşlanmış yumurta, beyaz peynir, çay, bir kaşık bal. Bence bunlar ideal.
pilav ve bol acılı kuru fasulye yanında da acı biber turşusu, üstüne de bol şerbetli baklava.
http://2.bp.blogspot.com/...EvwJHijb4/s1600/rezil.jpg

Sahurda da olabilir böyle bir şey. Hürriyeti takip edelim yine böyle muazzam bir tarif paylaşırlar.
Börek veya makarna bir de hurma.
Gözleme.
su içip yatmalıdır. bizzat test etmiş birisi olarak söylüyorum sadece 3 kere sahur'a kalktım yemek yedim ve o üç gün içim yana yana oruç tuttum, geri kalan günlerde ise su içip yattım ve öyle rahatım ki anlatamam.
su böreği yiyin. hem susuzluga iyi gelir hem de karnınızı doyurmuş olursunuz.

edit:itiraf edeyim iğrençti.
Ton balığı yulaf ezmesi portakal suyu Şöyle ortaya sucuklu yumurta veya menemen karpuz salatalık domates pide.
her sene haberlerde klişe olmuş sorudur.
canın ne istiyosa onu ye kardeşim yalnız çok tuzlu yeme susatır. sucuk sarımsak tarzı kötü kokan şeyler yeme rahatsız eder.
teşekkürler makina.
bazlama yenmeli. ciddi manada tok tutar adamı
5 haşlanmış yumurta (sadece 2 tanesinin sarısı)
1 haşlanmış patates (orta boy)
1 domates
1 salatalık
1 dilim karpuz
1 dilim beyaz peynir (göz kararı)
çay (ilk bardak balla tatlandırılacak, sonrası serbest)

tüm bunları yağsız tuzsuz ve şekersiz tüketeceksiniz. Sahuru bir kahvaltı olarak düşünün. Bir sporcu olarak naçizane tavsiyem bu şekildedir.

Bonus:tüm gün boyunca enerjik olmak istiyorsanız, bir avuç da fındık yiyin...
önünüze ne konursa o yenmeli.
Kanımca hiçbir şey yenmemelidir. Yesen de acıkıyorsun yemesende. Bırakalım midemiz yatmadan sağlıklı kalsın..
yok hacı hiçbir şey iyi gitmiyor. denemediğim yöntem kalmadı, yine de sabah ağzım kupkuru uyanıyorum. hayır, benim ağzımda mı bi bokluk var anlamadım ki?