bugün

hava sıcak olduğunda mıydı bu yürüyüş bitti mi şimdi başlamış mıydı ki sonuç ne oldu hükümet falan düştü de mi bırakıldı, devrim mi yaptınız şimdi siz ? fazla dayak ve gazdan çocukların beyni mi sulandı ? gibi sorular sordurtmustur.
gezi ruhu bitmiş.
azalarak bitti.
Eylemciler doktor istirahatli. Ağustos böceği gibi götleri açıkta kalınca hasta olmuşlar.
Yazı bekliyorlar ne de olsa bazıları yaz şenliği gibi anlayıp iştirak ettiler.
Hükümet en sonunda geri adım attı gezi eylemleri yavaş yavaş bitti.
eylemcilerin hepsi che, yılmaz güney, deniz gezmiş oldular. hayalperest garibanların tümü devlet yıkıp devlet kurdular.
gezi parkı'nı yerinde sapasağlam bırakıp tekrar alevleneceği zamana kadar uykuya dalmıştır.
uykusu bile arkasında korkudan kuduran bir iktidar bırakmış.
olaylardan sonra polisin eylem yapma ihtimali gördüğü herkesi sorgusuz sualsiz 24 saat gözaltına alabilmek gibi bir yetki alması bitmediğini gösterir. tayyip işini sağlama alıyor yetkileri yağdırdı polise. demek ki bitmemiş ruhu hala birilerini korkutmakta. ayrıca amacına ulaşmıştır gezi parkı korunmuştur.
foseftlik çukuruna düşerek mevta oldu, pok yoluna gitti resmen mübarek...
gezi eylemlerinde yaşadıkları "herşey bitti" duygusunu tekrar yaşamaları bir kıvılcıma bakan iktidar yandaşlarının korkularını gizlemek ve akıllarınca moral bozmak için sorduğu aptalsı ve ileride alayla sorduklarına pişman olabilecekleri soru.
geriye gezi eylemi mimlileri kalmıştır.
bu adalet değildir. (bkz: adalet ve kalkınma partisinden istenilenler)
gezi eylemlerini sadece bir uyarı olarak görüyorum ben
süreç daha yeni başladı.
gezi parkını kurtardınız da ne oldu adam kürdistan diyor barzaniyle el sıkışıyor kendinize gelin beylerr deniz gezmişçilik oynamayı bırakın memleketi göz göre göre satıyor adam siz hala gezi parkı diyorsunuz. Devrim parkları korumakla olmaz...
akp'nin oylarını arttırıp, bitti.
Mesele ağaç meselesi değildi ama ağaçlar rahat bırakılınca eylemlerde bitti. o zaman mesele neydi?
adı üstünde "gezi parkı" eylemi, gerçekçi bakacak olursan amaç gezi parkını yıktırmamak ve yerine avm yaptırmamaktı. şuan gezi parkı sapasağlam durduğuna göre bu eylem başarıyla sonuçlanmış demek ki.
istediklerini yapamayınca susup oturdular ne olacak.
ananın amı oldu demek isterdim ama demiyorum işte demiyorum.
gezicilerden çok yandaşların merak ettiğine bakılırsa yandaşlar ya mevzusuz kaldılar yada kuyruk acıları hala devam ediyor. Haklılar tabii, Gezi öyle bir zarar verdiki onlara. Bizim açımızdan bakarsak acaba Gezi olmasaydı halimiz ne olurdu bilemiyorum? Düşünün askerler saçma sapan suçlarla cezaevine atılmış, zaten ülkenin muhalefeti yerinde yeller esmiş, basın ve kamuoyu satın alınıp tüm toplum sindirilmiş, başkanlık sistemi ile sonsuz yetkiler elinde toplanmaya hazırlanıyor, Tayyip'te islam dünyasının halifesi havasında gideceği Gazze ziyaretinde giyeceği elbisenin provasını yapıyordu. Yani pasta tamamlanmış çileğini bekliyordu. Taki 31 Mayıs akşamına kadar. O malum gece nasıl olduysa oldu ve toplum big-bang gibi patladı.

Gezi'den sonra ne başbakanlık sistemi kaldı ne batı gözünde 10 senede oluşturdğu demokratik hükümet imajı. Onun yerine Sudan'lı El Beşir'le aynı ligde değerlendirilir oldu. Tayyip'te aptal değil demokrat imajından vazgeçip tabanına oynamaya başladı. Hepsini tek tek yazmayacağım ama tüm bunların hepsini Gezi'ye borçluyuz.

Gezi'nin bitip bitmemesi çok önemli değil. Gezi toprağa ekilen bir tohumdu, ileride bu tohumdan renk renk bereketli meyveler çıkacak.

Sahi unutmadan o yandaşlara da soralım. Bir Gazze ziyareti vardı ne oldu ona?
camide içilen içkiye nolmuştur ki diye sordurur.

gezi duruyor, gezi ruhu duruyor da ruhu satılmış şerefsizler 26. cumada da bir şey açıklayamıyor.
artık gezi eylemi ne kadar koyduysa bazı yavşaklara aylara sonra bile konuşulur oldu ne olcak...
hak aramak adını tek kelime edemeyen andavallar da işte buralarda kendilerini tatmin edip böcek gibi yaşadıklarını kendi kendilerine inkar ediyorlar.
Gezdik geldik iyiydi abi...Milletçe seviyoruz yürüyenin arkasından koşmayı...Döner bıçaklarıyla dalalım abiiii
gezi eylemlerinin iç ve dış siyasi sonuçları görülmektedir. işte o oldu !
asıl merak ettiğim;

dürüst bir müezzin vardı. n'ooldu ona. sürgünemi gitti acep?..
dershaneler kapanıyordu noldu diye söyletir.