bugün

sasırtıcı bir durumdur efenim. ilginc... gelişmeleri takip edecegiz elbette.
beni baya şaşırtan durumdur. haberin altındaki yorumlar da hayli ilginçtir. *
işin içinde başka iş vardır diye düşündüren durum. sagopa yapmaz öyle şey dicem ama demiyim tanımam etmem. bekleyip göreceğiz.
doğruluğuna inanmak istemediğim fakat maalesef sırf bir dedikodudan ibaret olmadığı görülen olay. eğer böyleyse, sagopa'nın hayranlarını ciddi anlamda hayal kırıklığına uğratıp, durup bir düşündüreceği kesindir. zira, hayranlarının gözünde böyle bir şey yapabilecek en son kişi sagopa kajmer'dir. ağzımız açık kalmıştır şu anda.
ben hüsrana komsuyum dinlenip bu habere denk gelmek insanda kötü durumlara yol acıyor.

sagopa kajmerin bir cocugu pencereinden bakıyor diye darp etti iddası. umarım yalandır.
Yalan olduğunu düşündüğüm iddaa.inanmak istemiyorum.Yok yok Sagopa Kajmer böyle bişey yapmış olamaz.
bazıları tarafından yargısız infaz yaptıran gözaltıdır. şu an sadece bir iddiadır. kanıt var mı; yok! her gözaltına alınan suçlu mu oluyor yahu?
(bkz: sagopa kajmer/#4945106)

kafalardaki soru işaretlerini biraz olsun gidermek adına yapılan bir açıklama.
şahsen inandırıcı gelmiştir.
yaptığı açıklamayla olayın detayını anlatmıştır. özeline girme cesaretinde bulunan birine haklı tepkisini göstermiştir. tek kötü tarafı bu kişinin çocuk denecek yaşta biri olmasıdır.
keşke olmasaydı. ama insan her zaman, her konuda sakinliğini koruyamayabilir. düşünsenize evinize girmek isteyen birini camda görüyorsunuz... belki daha fenası bile yapılabilir.

iki taraf için de üzücü olmuştur fakat sagopa kajmer'in samimiyeti bu olayı çok büyümeden kapatmıştır.
SAGOPA'DAN AÇIKLAMA...

Olay üzerine Sagopa Kajmer, internet sitesinde bir açıklama yaptı:

Hoş olmayan bir olay yaşadım eminim ki bana hoş gelmeyen size de hoş gelmeyecektir.Medyanın yeni haberi Sagopa Kajmer bir hayranını evine alıp dövdü.
işte haber bu kadar ve açıklanmayı bekliyor ben de size olayı anlatmak ve bilgi sahibi olmanızı sağlamak istedim.Medya her ne kadar en gerçeği bilse de gerçeğin ta kendisini anlatamıyor.Olay şöyledir:

Geceleri ayakta fazla durduğumuz ve çalıştığımız için genelde öğle vakti kaylule yaparız.Bilmeyenler için kaylule öğle ve ikindi arası şekerleme yapmak demektir.Tam o vakitte kapı zilim çalındı ilgilenmek istemedim çünkü uyuyordum,kapı en az 20 kez çalındıktan sonra ha giderler şimdi giderler kalmayayım dedim bekledim yarım saat oldu dışarı çıkıp camlarımı yumruklayıp indirelim mi lan camları çerçeveleri şeklinde pek de hoş olmayan tavırlara girdiler,gayette çoktular,daha sonra gittiler sandım meğer o sessizlik sessizce evime girmek içinmiş bunu açılan penceremin sesinden hemen anladım penceremin açılmasıyla birlikte çocuklardan şöyle bir cümle duydum ;aaa açtım lan,açıldı,gelin gelin açıldı; bu durumu farkedince çok telaşlanıp kalktım çünkü niyeti bozmuşlardı ayak seslerini çıkma gürültülerini duydum.Üzerime birşeyler giyip çıkıp elebaşını tuttuğum gibi evimin içine aldım dedim ki;buraya mı girmek istedin aha bak bu evde oturuyorum dedim ve plastik oyuncak taramalı tüfeğiyle kafasına vurdum aha gördün evi işte dedim;çocuğun kaş tarafına geldiği için anında morarıklık oluştu ve hemen onu tutup ailesinin yanına götürmek ve diğer arkadaşlarını bulmak üzere yola koyulduk.işin kötü kısmı güvenlik haybeye vakit harcadığından evimize gündüz vakti girmeye çalışanları görmemişti,kapıdaki kameralarda aşılabilmiş,dış kapı bile açılabilmiş,komplo gibi bir hareket sanki bir pusu kurulmuş gibi,tabi siz bilmezsiniz Sagopa Kajmer kaç kişilerle tehtid ediliyor,sizin tanıdığınız tanımadığınız birçok insan hatta meşhur rapçilerde var aralarında tahmin etmediğiniz;Zaten savcılıkta korunma talebimiz var çünkü hem tehtid edenler var hem de beni devirmek isteyenler var.Tvlerde çıkıp burası Amerika değil biz sözlerimizle şarkılarımızla sinirimizi boşaltıyoruz adam vurmuyoruz diyenlere aldanmayın arkadaki perdeleri biz aralayabiliyoruz siz dışarıda kalıyorsunuz.Çoğu şeyi bilmiyorsunuz çünkü sizleri anlatıp üzmek istemiyorum çok üzülebileceğiniz ve kulaklarınıza inanamayacağınız şeyler yaşıyorum ama size hiç çıtlatmıyorum çünkü çok üzülebileceğinizi biliyorum hatta bazıları sınırı bile aşıp delilikler bile yapabilir.

Konumuza geri dönelim,çocuğun ailesi bana saldırdı ben onlara hiç saldırmadım sonra polis geldi zaten biz çocuğu ailesine götürürken polis çağırmıştık zaten şikayetçi de olmadım açıkçası ben çocuğa oyuncak tabancasıyla vurduğum için üzüldüm çünkü hemencecik gözümorarıverdi haliyle ailesi görünce hiddetlendi onlara hak veriyorum benden şikayetçi oldular beni de dinlemek istemediler sadece küfür edip saldırıyorlardı.Velhasıl polise gidip ifade verdim,ifadeden sonra evime geri döndüm orada medyadan arkadaşlarda sağolsun konser var sanmışlar millet reina da laila da bizi bir iki paparazzi çeksin diye sabahlar biz istemediğimiz halde bunlar bizi buluyor..
ister pencereden eve girmeye çalışsın, ister anahtar deliğinden içeri girsin, isterse de klozetten fırlayıversin 11 yaşındaki bir çocuğa vurmak kimseye yakışmaz. 11 yaş kardeşim 11 yaş, o yaştayken kim neyin farkındaydı ki? mal gibi gezinip aklımıza geleni yapmıyor muyduk? yaptıklarımızın sonuçlarını düşünebileceğimiz bir yaş değildir ki 11. kızar bağırırsın ama darp farklı bir şey. şahsen çocuğun ailesinin yerinde ben de olsam ben de sinirlenirdim.
kelimeleri çok iyi kullanabilen birisi olarak sagopa işi iyi kıvırmış açıklamasında. ben olayın sadece sago tarafını dinleyip de inanmam, ayrıca sago'dan böyle bir şey beklerim, niye beklemiyeyim. çocuğa vurmakta tamamen haksız. çocuk nihayetinde. ayrıca sagopa'nın ruh sağlığından şüphe etmeye başlıyorum, zira adam komplo falan diyor yahu!? 11 yaş ve komplo.

bence tam bir fiyasko. * * *
yunus özyavuz'un hakkında ilginç şekilde polis ifadelerine benzeyen bir açıklama yaptığı olay. oyuncak tabancayla vuruyor gibi yaptım, hemen gözü morardı derken, böyle kendini kaybetti birden kafasını duvarlara vurmaya başladı diyen polislere ne kadar çok benzemiştir.
(bkz: #4951256)
bence çok iyi niyetli bir insanmış, valla ben olsam o çocuğun ağzını burnunu dağıtırdım; sen kimsin lan benim evime giriyorsun!
açıklamasına bakılırsa, çocukların yaptığı gerçekten sinir bozucudur.
kapıyı 20ye yakın çalmışlar
cama vurup ses çıkarmışlar
camdan içeriye girmeye çalışmışlar

eğer doğruysa gerçekten sinir bozucu bir durum.

sago sinirine yenilip, eve çekip, gözünü morartmıştır. bu yanlıştır!

sago kapıya çıkıp, çocuğun kulağını çekip, git evine demeliydi. doğrusu budur.

bazılarınca; sago çocuğu karşısına alıp, anayasadan bahsetmeli, sonra tehdit etmeli ve avukatını arayıp çocuğun ailesiyle konuşmaya gitmeliydi. (sözlükçe fıttırdık)
çocuk dövmek tasvip edilir bir iş olmasa da, evin camından içeri girmeye çalışan veletleri hangi ev sahibi görse benzerini yapardı.
+sago pesimist abi ben berkecan yoov
-ne diyon lan sen
+didaktik kitaplar, romantizma?
-lan uykumun içine ettin
+al bide burdan yak o zaman
-hı?
+attım ona kanca, al sana bir tabanca yoov
-o oyuncağı kafanda kırıcam senin gel lan buraya
!!'^^+%&