bugün

sevgiliniz olan kızdır. kendi kendine bu şekilde düşünmektedir. saygı gösterilmelidir.

-aşkım dudağından öpeyim mi?
+hayır evlenince öpersin.
-ama aşkım ya bir kere.
+evlenince dedim. yoksa ok kib bye derim sana.
-ok kib bye.

not: vallaha bir arkadaşımın sevgilisi böyle. vallaha lan. o yüzden açtım. eksilemeye gerek yok. * şimdi ağlıycam nasıl eksileniyor şu başlık. *
maldır.
bulunduğunda kaybedilmemesi gereken çok değerli bir mücevherdir o.
akıllı kızdır. bilir ki vermediği oğlan bir gün terk ederse kendini hala en özeli olacak olan kocasına tertemiz gidecektir.
dudağında uçuk çıkmış kızdır uzun süre geçmeyeceği haberini almıştır ve düğüne 1 yıl kadar vardır.
birkeresinde bir kız demişti ki; "bir kızın en değerli hazinesi - çeyizi öpülmemiş dudaklarıdır..." bende ona oldu o zaman demiştim...
namus timsali. *
esasen 'evlenince dudağımdan ama evlenene kadar geri kalan her yerimden öpebilirsin.' diyen hatun modelidir kendileri.
ağzına verilesi kızdır.
(bkz: bir kere öpmek için evlenmek)
"dudağımdan öp ama ellerin rahat durmasın" anlamında kullanılmış olabilir.
valla biri de bana öyle demişti , 1 hafta sonra dudağımı ısırdı , o yüzden kızlara fazla güvenilmez.

tanım : körü körüne güvenilmemesi gereken kız tipi.
dünyadaki en eski mesleği icra ediyordur. fazla kızmayın, annesinden öğrenmiştir. annesi de kendi annesinden öğrenmiştir. ferahlayın, kendisine ayrılmanız halinde babayı alacakları bir evlilik sözleşmesi ve evlenme teklif edin.

kendilerine ne olduklarını öğretin.

toplumsal ahlak denen lağımın; fabrikasyon, birinci kalite, legal fahişeler yetiştirme aparatı olduğunu unutmayın.
sana gelince namuslu olduğu aklına gelen kızdır...

yada gerçekten namusludur... birinci seçenek günümüzde daha ağır basıyo...türbanlı kızların yaptıkları onca şeyi gördükten sonra..
"senin ben taa amına koyim" denilmesi gereken kızdır. Sonra da olay yerinden koşar adımlarla uzaklaşmak gerek.
tercihlerini ortaya koymuş kızdır. en azından evlenince sadece dudağımdan öpebilirsin demiyor. buna da şükür.
öpüşmeyi bu kadar büyüttüğünden evlinince başına çok fena şeyler gelicek kızdır.
sarhoş olmak isteyen ve sabah uyandığında "a... inanmıyorum" diyerek içkinin arkasına sığınmak isteyen kız tipidir.
(bkz: amugaa bile gorum)
kuvvetle muhtemel öpüşmeyi en çok o istiyordur ama nefsini terbiye etmeye çalışıyordur.