bugün

en asil duyguların insanıdır. her şeyi ailesi için yapar. eli öpülesidir. bu adam benim babamdır. 23 yaşında evlenmiş ve evlendiği günden itibaren yüzü gülmemiş bir adamdır. işten eve evden işe monoton bir hayat sürdürmüş buna rağmen isyan etmemiş, kendini alkole vermemiş, karıda kızda gözü olmayan efendi bir adamdır. herkesin babası elbette en iyi babadır ama benim babam bir başkadır demeden edemiyorum sözlük.

dile kolay tam yirmi üç sene dur durak bilmeden çalışmış çabalamış didinmiş ben ve kardeşimi okutmak için uğraşmış, annem elaleme muhtaç olmasın diyerek sadece çalışmayı bilmiş pazar günleri bile tatil yapmayan esnaf bir adamdır.
akşam eve geldiğinde ayaklarının altı kabaran kişidir benim babam ve asla yalan söylememiştir bizlere sağolsun. yatıp kalkıp şükrettiğim aziz babamdır kendisi.
bu baba emekli olduğu halde çocuklar okuyor diye çalışmaya devam eden babadır aynı zamanda.
çocuklarının eşinin boğazından helal lokma geçmesine çabalayan insandır, ne kutsaldır, ne büyüktür, kıymeti bilinmelidir.
işe gidişi genellikle görülemediğinden akşam camda dönüşü dört gözle beklenen yüce insandır..
galatasaray ve beşiktaşa gönderme yapan babadır.
çocuğunu okutmak için ceketini satabilecek olan babadır.
emekçidir. candır. önünde saygıyla eğilinir. ve akla direk efkan şeşen'in eşsiz yorumu gelir.

(bkz: dokuz altı yollarında)
zamanında yorgun argın para hesabı yaparken gördüğümde içimi burkan babadır. benim babamdır. neyse ki artık türk kahvesini yudumlayarak televizyon izleyebilecek kadar, arkadaslarıyla kapı onunde muhabbet edebilecek kadar vakti var...
sabah 7 de işe gidip akşam 9da gelen baba gibidir. candır ciğerdir akşam geldiğinde boynuna atlanılasıdır.
eli öpülesi kıymeti bilinesi bir babadır.
en büyük mutluluğu, çocuklarının ve eşinin mutluluğu olandır. bunun için kendi huzurundan feragat etmekte hiç bir sakınca görmemiştir.
akşam eli kolu dolu; çeşitli sebze, meyveyle dolu poşetlerle gelen babadır.*
erken geliyor eve, haline şükretsin.
(bkz: beterin beteri var)
sabah 8de çıkıp akşam 10da gelen babadan iyidir.
ergen bünyelerin hayalini süsleyen babadır. böylece rahatça mastürbasyon yapabilir veya akıllı davranırsa kız dahi atabilir eve.
yine de evine gidebilen babadır. ayın yarısı şehir dışında geçirmesinden yüz bin kat iyidir.
14 saat çalışıyormuş.
türkiye'de özel sektörün bokunun çıktığını gösteren, insanların kendi özel hayatları diye bir kavramın, olmadığı yargısını, tümüyle özetleyen bir gerçek.
ekmeğini taştan çıkaran babadır,eli öpülesidir.
güncel Önemli Başlıklar