bugün

toplu taşıma araçlarında sıkça rastlanan yurdum insanı. sırayla bütün albümü dinler ve yanındakiler ölene kadar bu eylemi devam edebilir. birde o şarkılara tempo tutmaları yok mudur; beni benden alır. görürseniz kaçınız insanlarıdır.
(bkz: sabah yüzünü yıkamadan ismail yk dinleyen)
halay tadında ilerleyen şarkılarından birinin orta yerinde "çal çal çal çal diii ceeey" diye feryat eden kavruk almancının yine en fazla kendi kadar olan dinleyenlerine verilen addır

efendim piyasada öyle dumur edecek hadiseler soytarılıklar yaşanıyor ki insanın gerçekle gerçek olmayan arasındaki farkı kavrayabileceği bir akli yetisi bile kalmıyor beyninin içinde.

ismail yk diyorum.o şarkı sözleri, hareketler, şakı söylemeler, yapmacık tavılar, göz süzmeler,bakış atmalar.tek kelimeyle inanılmaz.

bütün bu absürdlükler dünyasına maruz kalmak yetmiyormuş gibi birde bu rüzgara kendini kaptıran insanları görmek insanı hayata karşı daha bir ümitsiz yapıyor.
mazoşistlikte sınır tanımayan,günün yarısını birilerine bela ederek geçiren insan örnekleridir,yazıktır günahtır.
sabah sabah seda sayan izleyen insan'ın en yakın arkadaşıdır.