ezana saygı göstermeyip, uykusundan kalkmayan zihniyettir.

ezan okunurken yaygın olarak müzik kapatılır, işler bırakılır, uzanıyorsak kalkılır, bacak bacak üstüne atılmaz vs vs yani ezana bir şekilde saygı gösterilir. ancak iş sabah ezanına gelince işlerin pek bu şekilde yürümediği aşikardır. *
(bkz: ezan için neyse de namaz için kalkmayan zihniyet) *
"sabahın köründe ne diye kalkacağım la" diyen ve bunda da ölesiye haklı olan zihniyet.

günde 5 vakit 40 rekat bana tap diyen bir egoya sahip yaratıcı mı olur oğlum, sen iyi misin?
eğer uykusundan uyanmadıysa bir sıkıntı yoktur kanımca.

günde 40 rekat tapmıyorsan, askerde günde 100 defa selam vermek zorundasın. peki bu ego ne ?
dua edilmesi gereken zihniyettir. *
sabah namazı kılmanın üzerine güneşin doğup battığı herşeyden daha hayırlı olduğunu bilmeyen zihniyettir.
çok da suçlanmaması gereken zihniyettir zira sosyal yaşam başka şeylere göre ayarlıdır.
herkezin inancının kendine olduğunu ve her koyunun kendi bacağından asılacağı söylemlerini anlayamayanların uydurduğu zihniyettir. size ne kardeşim sen kalk ben kalkmıyorum.
kalkmak mı ev camiye yakınsa artık ezan sesine dayanamayıp yeter hocaaa uzatttıkça uzatıyosun aq diyen zihniyette vardır.
müslüman olmayan zihniyettir. kalkmak zorunda da değildir. mesela ben sünger bob'a inanıyorum. sen her sünger bob yayınlanınca oturup izliyor musun? ayıp değil mi bebeğim?
küçük nobetci baykustur. sırf ezana saygısından sabah ereksiyonunu ezan bittikten sonra ifa eder.
uykusuna yenik düşen zat- ı uykucudur.
kimseyi ilgilendirmeyen durumdur. isteyen bu dunyada piser isteyen obur dunyada.
andropozdadır.