bugün

(bkz: tersinden uyanmak)
gece özetini çıkarmadan temas edildiğinde karşılaşılan psikolojik tepkidir.
gece görülen kabusların sonucudur bazen de. böyle olunca da agresiflik hakim olur insanların üzerinde.
genellikle uykunun iyi alınamadığı veya çok erken saatlerde kalkıldığında bu durumla karşılaşılır.
uykusuzluk psikolojisinin gereğidir.
Evdekilerin duruma alışkın olmalarının gerektiği durumdur.
Şöyle ki ;
işe gidicem apartopar hazırlanıyorum ve aradığım hiçbirşeyi yerli yerinde bulamıyorum. Kim var soracak tabii ki anne. + + Anneee çorabım nerdeee?
- çekmecede kızım..
+ anne o değil öbürü
- ordadır bak
+ off bulamıyorum
anne kalkar bulur gözüne sokar. Sen sinirli sinirli çıkarsın evden anneye bağırdığına pişman, iş yerinden ararsın özür dilersin. Anne alışkındır öpücükler gönderir.
Edit bkz kısmı değiştirildi.
(bkz: cennet anaların ayakları altındadır)
işyerine gelip bazı gereksizleri görünce artandır.
akşama kadar sürecek olandır.
sürer.
Başlıca sebebi uykusuzluktur. Ama asabiyetinizin asıl sebebi; uykusuzluğunuza aldırmayan iş veya okuldur.
uykulu, aç ve bunun için sinirli. sahsen ben sabah kalktığımda mutlu mesut gülücükler saçan biri olamam. ve ailem dahil tüm çevrem öğle vaktine kadar seri katil muamelesi yapıyor bana. yok abi yok bir şeyim, uzak durun az da ayılalım.
kahvaltı yapılarak son verilmesi gereken asabiyettir. söz konusu asabiyet, yaşadığımız ülke gereği her an götümüze kaçabilir.
su an ustumde olandir.en ufak seye bile sinirlenmek,laf soylemektir.
uykusuz kalındığı zaman herkeste görülebilecek bir eylemdir.
bazi kadinlar rejimi bozdugundan dolayi mutsuzdurlar. rejimi bozduk bugun deyip, tatlilari götürürler. 120 kilosun ne rejimi arkadas.
bedirhan gökçe'yi şair diye kakalamaya çalışan lümpen arabeskçilerin varlığı sinir etmişti sabahın köründe.
bi de bunlar sağa sola hadsizce ayar yağdırıyorlar.
kendi azgelişmiş estetik olmayan değerlerini bu ülkenin büyük birikiminin değerlerinin yerine geçirmeye çalışıyorlar.

şiir nedir, bi okuyun az ya. *
yataktan kalkmadan evvel sevişilince özelliğini yitiren.
aynı asabiyeti ufaklıkta da görebilirsiniz.
(bkz: sabah ereksiyonu)
düzenli alkol tüketenlerde daha ağır ve daha sıklıkla görülür.
birkaç saat sonra milyonları esir alacak olan asabiyet türü.