bugün

az önce ileri aldım lapitus marka kol saatimi.

saat birden 01:45 oluverdi. işte bu kadar yalandan bi dünyada yaşıyoruz.
yılda iki sefer olmak üzere; kişilerin hoşaf yemiş maymuna dömesine sebebiyet veren ve saatlerin kurcalanmasına neden olan olaydır.
baş döndüren işe geç kalma sebebi eylem.
güneş ışığından daha çok yararlanmak için yapılan eylem.
An itibari ile herkesin yapması gereken eylem. ileri alınması gerekmektedir.

ileri **
habertürk deki haberin altına yazılan bir yorum çok ilginç, bu sene yarım saat geri alalım ortasını bulalım, bir daha ileri geri yapmayız, koptum diyebilirim.
bir saat daha hüzün
dakikalarca daha fazla
gözyaşı
ileri aldığım saatim
bana bu gece
1 saat fazla acı çektirdi

geri almak istediğim 1 saatim var
daha fazla hatırlamak herşeyi
varsa yaptıgım hatalar
haklı çıkarsın gidişini

düşündükçe içinden
çıkmak ne güçtür
seni hatırlamak işkence
gözlerimi kapattığımda
tek gördüğüm
zamana bırak diyen
o aymaz gülüşündür.
insanın düşünsel ayarını bozan uygulama. tedirginlik, ilk iki gün sürekli saate bakıp geç kalmış hissine kapılma durumu. geçici paranoya.

-şimdi saat 7 mi 8 mi? işe kaçta gidiyodum? öyleyse ben kimim? ühüüü...
alındığı günün ertesi, işe/okula geç kalan veya erken giden çok insanın olmasına sebep olan olay. bi tasarruf yapılcak diye kim bilir kaç kişi azar işitiyordur o günler.
mal ediyo lan adamı bu iş. malım lan ben bugün . bildiğin mal. hiç yatamadıkki. saat geçmiyo laa bi türlü..
pazar günleri çalışanların bir saat eksik veya fazla uyumasıdır.
bu sene 30 mart'ta 1 saat ileri alinacak. Bu arada Bakanlar Kurulu kararında, geçmiş yıllardan farklı olarak, saatlerin ne zaman geriye alınacağı hakkinda bir ifade yoktur. Önceki uygulamalarda, saatler Ekim ayının son Pazar günü 1 saat geri alınıyordu.
Bakanlar Kurulunun yeni bir karar almaması halinde bu durum ise uygulamanın dönemsel olmadığı ve ''yıla yayıldığı' anlamına gelmektedir.
(bkz: saatler geri alınmayacak)
(bkz: cem uzan vaadleri)
benjamin franklin'in fikridir. akıllı adammı$ vesselam.
insanlarda kısa süreli *zaman karmaşıklığı yaşatan durumdur.gün ışığından daha çok yararlanmak için yapılan bir uygulamadır