bugün

akape hükümetinin icraatidir.

20 yıldır herhangi bir hava savunma silahı üretemeyen akape hükümeti, türk milletinin rızkını rus s400'lere yatırmış fakat s400'lerin çoğunu alamamış ve ülkemizin hiç bir mevkisine s400 kurmamıştır.

hakkımı bunlara ve oy verenlere helal etmiyorum.
cehape iktidarında hava savunma sistemleri üretmeye yetişemiyorduk biri gidiyor biri geliyordu fabrikadan.
istedim vermediler sen şoförsün dediler.
Üretememek başka, parasını verip alamamak başkadır.

Üretememek yetersizdir, parasını verip alamamak kazıklanmaktır. Hem üretemez hem de parasını verip alamazsan hem yetersiz hem de kazıklanmış olursun. Yeternce açık anlaşılıyor sanırım.
" baktık işe yaramıyor vazgeçtik " diyenleri görür gibiyim.
Ruslar f35 olayında baktılar türkler mal, parasını verdiği şeyi almaktan aciz, Amerikalılar zkiyor bunları, biz niye zkmeyelim dediler gari.

Verin lan f35 imizle, s400 üzümünü!!!
zaten herkes bizim paraları çarpıyor. israil de heronları kaktı sonra bakım için isteyip geride göndermediler parayıda iade etmediler. f35 de aynı bize ürettirip parayı alıp ortak ettiler sözde.

hep kandırılıyoruz alemin kerizi biz miyiz ? tüketici hakem heyeti gibi birsey yok mu ? kesin akıllının biri ucuz olsun diye s400 lerin faturasını almamıştır. inşallah parayı elden teslim etmemişlerdir.
açılın, kahve muhabbeti yapmaya geldim.

zamanında da ingilizler parasını verip sipariş ettiğimiz savaş gemilerini teslim etmeyip paraya da çökmüşlerdi. I. dünya savaşı öncesi. aynı ingiltere savaş sonrasında da bize ödemesi gereken tazminatı ödemedi. ekonomik krizi bahane ederek. o bir kitap vardı, batı cephesinde değişen bir şey yok, diye. batı dünyası böyledir. hala da böyle. o anlamda hala değişen bir şey yok. gerçi o batı zaman zaman birbirlerine kazık atmıyor değiller. I. dünya savaşı sonrası fransa mesela abd'den aldığı borçların üstüne yattı. sscb çarlık rusyasının borçlarını reddetti, ama sonra ödedi falan. karışık işler. mesele şu, hukuk dediğiniz şeyi de çok büyütmeyin. nazi almanyasının da kendine göre bir hukuku vardı. önemli olan iktidar. iktidar sahibi ile ortak olamazsınız. onun, en fazla, çalışma arkadaşı olabilirsiniz.