bugün

genelde kötü geçen sınavdan sonra ortaya atılan bahanelerdi..bazıları şunlardır :

- olum hep ters köşe yaptı bu hoca ya.
+ ya abi tepem de geldi durdu herşey gitti aklımdan.
- hoca sınıfa takmış abi belli öle soru mu sorulur?

gibi bahanelerdir.bazılarının hiç bahanesi yoktur çünkü ya inek gibi çalışıp tüm soruları cevaplamıştır yada müzmin tembeldir.bu bahaneleri genelde göt zoruyla derslerden geçen tipler uydurur ya da sınavlardan kafayı yemiş inek bi kız..buda ağlayarak avutur kendini sınav sonunda da ise alır 90ı oturur aşağıya.
zaman yetmedi yoksa yapardım.
çalıştığım bölümlerden bir tane soru çıkmadı, oysaki sabaha kadar ders çalışmıştım... * itiraf edeyim öğrencilik dönemimde en çok kullandığım bahanedir.
(bkz: kaydırma yapmışım)
önümdeki kızın çatalı görünüyordu, bakmaktan yapamadım.
(bkz: çalıştığım yerden çıkmadı)
bu sene zordu.
- bu dersi çok sevdim lan, kalıp seneye bir daha görcem.
+ dördüncü alışın hacı.
- doyamıyorum...
anlatmadığı yerlerden sormuş.
gazım vardı konsantre olamadım.
dün sular kesikti çalışamadım.
- önümüzdeki sınavlara bakacağız
+ olum dönem bitti, çaktın dersten, önümüzde sınav mınav yok
- öyle mi lan, o zaman önümüzdeki yaz okuluna bakacağız (üniversite, çan eğrisi şeklinde düşünülürse, evet yaz okulu oluyor...)
- olum, bu ders yaz okulunda açılmıyor
+ neeee? o zaman sıçtık, önümüzdeki sıçışlara bakacağız
- ???
deprem oldu!

99 depremi sonrasında devam eden depremler sırasında bizim de final ve bütünleme sınavlarımız vardı. hatta tam usul hukuk sınavının ortasında bi sallandık şöyle. sırf sorular kolay diye karşımda oturan arkadaşın salondan kaçmasına engel oldum. gerçi sonuçta yine de kalmıştım...

bahane? deprem oldu.
sınava başlamadan başıma bir ağrı saplandı.bir türlü de gitmek bilmedi.ağrıdan soruları düşünemez oldum, gerçi zor gibi de durmuyorlardı.
sarhoştum hatırlamıyorum.
(bkz: kol bozuktu)
Akşam dayımların Ankara'daki yazlıklarından komşuları bize gelince, komşunun küçük oğlunu ısrarlara dayanamayıp sınava çalıştırmam gerektiğinden, onunda bana çalışma notlarımdan soru-cevap yapmak yerine ''bir ps yapak mı?'' sorusundan mütevellit, hocanında sınavda ''oha çüş'' tarzda sorduğu sorulardan ötürü...Bunalındayın.