bugün

ancak rüyada oluşacak durum.
Çokça başıma gelir sonra gerçekte miyim rüyada miyim ikilemesi yasarım.
Kimi psikologlara göre doğru olan önermedir. Hatta derler ki insan hayal ettiği, zihninde tasarladığı şeyleri rüyasında görür. Bundandır bazı zamanlar, birden uyanıp da böldüğümüz rüyayı bilinçli bir şekilde devam ettiririz. ve rüya istediğimiz gibi biter.
Sık sık rüya görmem fakat gorduklerimide birkaç gün sonra yaşarım. yasayacaklarimin önizlemesi resmen. Korkuyorum sözlük...
aynen benim de başıma geliyor. mesela hayatımda hiç uçağa binmedim. ama hava alanıda görüyorum kendimi, orda alışveriş yapıyorum sonra da uçağa doğru yürüyorum. bu rüya dan 5-6 ay sonra acil bir şey çıkıyor uçağa binmek zorunda kalıyorum. rüyayı ise uçağa binerken bir reklam panosu ilişiyor gözüme ve onu görünce aa ben rüyamda uçağa bineceğimi görmüştüm diyorum.
olabilmesi için uçmak gerek.
veya gerçekleri rüya diye görmek de olabilir.
Rüyalarım hep çıkar halk tabiri ile. Beni tanıyanlar psişik olduğumu söylüyorlar.bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilmiyorum.
Bu konuda birçok araştırma var ve hepsi o kadar ilgi çekici ki bilim adamı olsam seçeceğim araştırma konusu net bu olurdu.
Gerçeklerin rüya olmasıyla aynı sebepten mütevellidtir.

Sokrates'in dediği gibi rüyadayız derken yahut uyanıkken hangisi gerçek hangisi rüya bilemiyoruz.
iyi bir rüya gördükten sonra gerçek olması harika bir şey.