bugün

bir role play oyunudur. 2004 yılında çıkmış olan bu browser tabanlı oyun sürekli geliştirilmiş ve 25 dile çevrilmiştir. 4 milyon kayıtlı bulunan oyun 15. yüzyıl ortalarında geçen bir dünya da rol yapmayı sağlar. Kısaca bir ticaretçi olup dünyayı gezebilir. Bir çiftçi olup hasatlarınızı satabilirsiniz. Her hamle 24 saat üzerinden yapılır. başında saatlerce boş vakit geçirmeyeceğiniz günde 5 dakikanızı alacak bir oyundur. Benim gibi de haydut olup milleti soyup soğana çevirdikten sonra trolleyebilirsiniz. siyasetçi olup ülkeyi de trolleyebilirsiniz. hatta ve hatta ülkeler arası savaşa girebilirsiniz. bulgar ırkçılarıyla mesela her yaz savaş çıkar ve 4 5 ay süren çetin bir mücadale ortaya çıkar. böyle hoş vakit geçirip iyi insanlarla tanışacağınız değişik bir oyundur.
gerçekte rönesans döneminde ne yapılıyorsa siz de bu oyunda onu yapabiliyorsunuz. gerçek hayatla neredeyse bire bir sayılabilecek bir oyun.

kısaca role play oyunlarının hakikisidir. oyunu anlayanı ciddi saran bir oyundur.
akp döneminde olmuştur.
karacabeyde yaşadığım ve gelenlerden karacabeyde başlayanlara elimden geldiğince yardım edeceğim oyun.
2008'den bu yana gel git dolu olsa da içinde bulunduğum oyun.

kasım ayı itibariyle beş yılı deviren karakterim an itibariyle de teşkilatımız çerçevesinde kurulan ordunun başındadır.

birkaç ay önce inzivadan çıkıp tekrardan aktif olmaya başlamış, çeşitli kasabalardan yeni insanları yanıma alıp bir grup kurmuştum.

şu an sancakta sözü geçen, askeri güce sahip önemli bir teşkilatız.

oyunun en güzel yanı ergen barındırmaması ve inanılmaz entrikaların dönmesi de elbette zevki arttırıyor.

insan bir an durup düşünüce de hayret etmiyor değil. sonuç itibariyle bir role play oyunun içerisindeyiz ama örneğin sancak seçimleri öncesi olaylar ya da divan seçildikten sonra sancak beyi seçimi aşamasındaki entrikalar, gerçek hayatta kim bilir neler oluyor dedirtiyor.