bugün

Artık silahtan sonra insanı destek ile de Suriye'ye destek olacak Rusya nın son hamlesi.

şimdi Suriye'de yobaz teröristler temizlendikten sonra kuzeyimizde olan Rusya iran dan sonra Suriye ile de müttefik olup güneyimizde askeri üs ile de bizi bir anlamda ablukaya alacak.

Rusya Gürcistan Kırım derken Suriye ile de ben buralarin reisiyim diyor kaldı ki iran ile de müttefik Irak kürt bölgesi Ermenistan diğer tarafta yunanistan. ortak yanları hiçbiri birbiri ile kötü değil ama hepsi Türkiye ile kötü.

Bunun etkilerini göreceğiz gibi geliyor.
Turkiye'yle alakasi olmayan mevzu.

Her siki kendinize gore yormayin amk, dunya sizin etrafinizda donmuyor. Turkiye zaten ekonomik anlamda bitik, dogru duzgun hukumeti olmayan ulke. Kisi basi milli gelir 10 bin dolardan 8 binlere dusmus, vay efendim turkiye'yi abluka altina almak icinmis rusya'nin hamlesi. Sanki rusya simdi girse ulkeni sikip atamayacak da, klavye basinda otun anca...

Rusya'nin amaci, korfez savasindan beri abd'nin orta dogu'da uyguladigi ve bu yontemle iyice tekel haline donustugu ortamda kendisine bir pay cikarmak. Bu duruma bir "dur" demek. "Irak, misir, libya karisti ama suriye'de biz de variz" demek. Yani olay turkiye'yi abluka altina almak falan degil. Sanki 1348 yilindayiz da herifler etrafimizi kusatiyor... kafaya bak amk! Adamlar insansiz ucaklarla dusmani tek tusla evinde patlatiyor, bunlar hala ablukaya alacakmis ulkeyi ruslar, bunun derdinde...

Turan taktigi uygulayip sikertirsiniz ruslari korkma yigidim...
Hayır gerizekalı ile aynı şeyi diyoruz aslında buraların reisi tribi pek tabi ki abd ye.

ama bölgenin en esad düşmanı Türkiye de bu mesajı en net alıcılarından.

şimdi biz onların teröristine destek çıktı isek onlar da bizim teröristimize destek çıkacaklar elbette diyorum.

Rusya 3 yıldır bilfiil Suriye de savaş muhabiri bulundurarak her gün düzenli olarak haber bülteninde Suriye savaşını haber yapıyor.

anlayacağın Suriye nin esad da kalmasını çok önemsiyor ve gerekirse Türkiye sınırı geçişlerinde düzeni kendileri sağlayacak güney Suriye den kuzeye doğru bi rejim gücü kontrolünü çok kısa vadede göreceksiniz.
Sahaya inmezler .eğer sahaya inerlerse.cund şam (bkz: muslim şişani)
Ahrar sam
El nusra
Muhalifler özgür suriye ordusu
Bunlarin icinde alayi çeçen .ruslara yazik olur mahvolurlar ruslar.