bugün

propaganda savaşına döndü,kimin doğru söylediği belli değil.batının söylediklerine güven olmuyor çünkü ukrayna halkını ateşe iterek kendileri masadan rusyayı sıkıştırmaya çalışıyorlar,ruslarda kapalı kutu doğru dürüst açıklama yok.her bilgiye şüpheyle yaklaşmak lazım.
saddam da ırak da kullandı...
kimyasal silah yapıyordu, atom bombası yapıyordu kamyon kasasında...
sonuç, bir yalan ve ölen milyonlar.

saddam yargılanırken kimyasal silahım da yok onu kullanacak üretecek yetişkin personelim de yok dedi.
üstelik bu silaha sahip olsam bunu kullansam köye atıp kadın çocuk öldüreceğime silahlı peşmergelerin siperlerine sığınaklarına kışlalarına kamplarına atarım dedi.
ingiltere almanya amerika parmağı var araştırılsın. bu gazı üreten dünya da 3-4 tane tesis var 3-4 devlet de teknolojisi var ve bunların hepsi avrupa da. bu gazı ben kullandıysam bana mı satmışlar kim satmış ne zaman satılmış dedi. adamı apar topar astılar.
gercekten boyle birsey var mi, yoksa amerika sirf rusyayi suclamak icin gene seneryomu yaziyor, isin o kismi apayri bir konu ama,

Bir yerde 1,5 aydir savas varsa orada sivil insanlarin isi ne?
Eger ukrayna sivil halki kalkan gibi kullaniyorsa burada rusyanin sucu ne?
Ukrayna ordusunun sivil elbise giyerek savastigina dair bir ton kanit var.
Ve en onemlisi, anlamadigimda su: bir savasta o silah kullanilir, bu kullanilmaz diye kural koymak nasil bir sacmalik? Savasin temelinde var zaten oldurmek. Keske olmasa ama var. Eger dusmaninin elinde seni toptan yokedecek silah varsa ve sen buna karsi koyamayacaksan, teslim ol. He yok, teslim olmuyorsanda, beni soyle oldurduler, bunla oldurduler diye aglanma.

Ne zaman ki bir taraf teslim olur ama teslim alan buna ragmen oldurmeye devam eder, bence sadece bu suctur.