bugün

twitter'da gezinir iken rus medyasının rte ile dalga geçtiği karikatürlere/görsellere denk geldim.
(bkz: rus medyasının rte ile dalga geçmesi)

sonrasında acaba rusya ve israil çarklarının
(bkz: 26 haziran 2016 türkiye-israil anlaşması)
(bkz: 27 haziran 2016 erdoğan ın putin den af dilemesi)
(bkz: 27 haziran 2016 rte nin rusya dan özür dilemesi)
(bkz: rusların türk sahillerine dönmesi için özür yetmez)

dünya tarafından algılanmasını görmek için twitter'da rusya, israil ve erdoğan diye arattım.

erdoğan ve akp hükumetlerinin politikalarını sürekli eleştiren biri olarak aşağıda linkini verdiğim karikatürün eleştirel sınırları aştığı, sadece erdoğan'a değil ülkemize de hakaret edildiği kanaatindeyim.

twitter linki
https://twitter.com/PozeB...s/747695893126746112?s=08

link 2
https://twitter.com/DrPar...status/747563152309633025

edit:
başlığı (bkz: skandal rte karikatürü) diye açtım.
ama bizim über moderatörlerimiz kafalarına göre başlığı değiştiriyorlar.
olay bu entry'de anlatıldığı gibidir. skandal rte karikatürü'nün rus medyasında yer alıp almadığını bilmiyorum ama sanmıyorum.
şimdilik birkaç pkk'lı hesabından yayılıyor. linkleri de yukarıda.
Hedefteki Rte bile olsa bu yapılanın adı düpedüz ahlaksızlıktır rezilliktir. Gerekli cevap verilmelidir.
bari mahrem yerlerine ve gözlerine bant çekselermiş. ahlaksız neslin çizdiği karikatürdür.
BiR KÜRT OLARAK VE AKP DÜŞMANI OLARAK ŞEREFSiZLiKLE NiTELENDiRDiĞiM BiR KARiKATÜR. BU MESELE MiLLi ARKADAŞ.
tayyibin domaldığı karikatürdür. biz israile domaldığını zaten biliyorduk. karikatüre gerek yoktu.
oha amuğagoyayım!!
mizah mı lan bu orospu çocukları!

dalga geçme dersin, hakaret dersin, her şey dersin de, mizah diyemezsin buna. buna gülenin aklını zikeyim!
benki milliyetçi duyguların yanından yakınından geçmem. ama burda bir ulusa hakaret var, kişiye değil. bayrak da o yüzden var zaten.
rte kendini ve bizleri bu duruma düşürdü doğrudur. ancak ifade şekli bu olmamalı. misfuck bile daha edepli lan!
bu karikatürü çizeni ya da beğeneni sikeyim. o bayrağın yeri ora mı lan ?
komik karikatürdür.

zamanında boyundan büyük işlere kalkışırsan böyle indirirler aşağı tayyip.

edit: bunu eksileyen arkadaş kendisini dünya devi sanıyor sanırım. ütopyanda mutluluklar.
1.si amk salağı, karikatür Kürtçe, dolayısıyla hazırlayanlar amk Kürtleri.

2.si, Tayyip sikimde değil, yapılan terbiyesizlik Türkiye'ye ve Türk bayrağına yapılıyor. Kime atıfta bulunduğu sikimde değil, ben yapılan itliğe bakarım.

3.sü böyle seviyesiz karikatürler düzgün bir aklın göstergesi olamaz. Yapanlar hakkında zaten dava şeysileri başlatılır.

Edit: ben yazana kadar başlık sahibi kaçmış. Normaldir, bu türler hep böyle.
yapan şerefsiz oradan bayrağımızı ve ay yıldızı kaldırmalıydı.
Türk bayrağının paspas olarak resmedildiği iğrenç bir karikatürdür.
Nasılsa adam gibi politik adımlar atarak bunun hesabını soracak bir iktidar olmadığından türkiye'nin itibarı iki paralık oldu.
Ülkeyi bu duruma sokan paragöze lanet olsun.
orospu çocuğu kürtçülerin yaptığı karikatür.

O bayrağa saygıyı öğreneceksiniz bay orospu çocuğu devletsiz köpekler.
yerdeki bayrak için her türlü küfürü hakeden karikatür.
ulan adamı gömmüşsün milletin bayrağından ne istiyorsun?
hiç sevmem ama bu kadarı da fazla dediğim karikatürdür.
ayrıca türk bayrağının işi ne orada..

zamanında indiremedikleri bayrakları böyle yapabilirler ancak.
götleri yiyorsa gelsin de indirsinler dedirtir.

hiç sevmem bu tayyibi ama bu fazla lan!
Orospu cocugu pkk'lilar tarafindan piyasaya surulen karikatur. Rus medyasiyla alakasi yok.
Yav manyak misiniz, bu karikaturu bariz pkk'li picler yapmis. Adami yine magdur yapacaksiniz amk!
Tükürdüğünü yalayan sözde dünya liderinin egemen güçlere nasıl biat edip korktuğunu anlatan karikatürdür.
kürtçe ile rusçayı ayırt edemeyen mallar tarafından sözlükte paylaşılan karikatürdür.bazılarıda bu salaklara devletin çıkarı için her türlü ülke ile anlaşabileceğini anlatmaya çalışıyor.