bugün

para cezasıdır. tam 270 bin lira.

http://www.habergzt.com/r...k-istismari-cezasi/39758/

kafamı karıştıran bir nokta var. eğer çocuk istismarı olduğunu düşünüyorsanız nasıl para cezası verirsiniz? çocuk istismarı lan bu, parasını veren istismar mı edebilecek? ne içim kafalar bunlar.
haberi okudum da. aslında rtük e batan bişeyler var. Bu dizilerden bir kaçının olayını biliyorum ve az çok takip ediyorum. Özellikle kalbimdeki deniz dizisi kadına şiddete hayır ödülü almış bir dizi. Bu dizilerde gerçekler yansıtılmaktadır. insanlara sergilenmektedir. Türkiye bu gerçeklerin yansıtılmasına para keseceğine bunları işleyen suçluları bulsun. Bu dizilere konu olan pis zihniyetleri.
anne dizisinden o çocuğu çıkar, dizi bildiğin flash tv dizisine döner. o parayı verip o çocuğu da tutarlar. ama gerçekten de istismar olayı varsa para cezası saçma. çekin alın çocuğu.
Heh şöyle adam olun azıcık ya...
3 4 hafta önce yazmıştım iplenmiyorum diye içerliyordum.
Kaldırsılar şu diziyi komple ekranlardan.
istismar sadece fiziksel değildir. Zihinsel de olabilir.
Çocuğu ağlatmak, kötü rolde oynatmak, dilencilik yaptırmak, çalıştırmak istismar olarak değerlendirilir. Ki ülkemizde çocuğa değer verilmediğinden takibi yapılmıyor.

Kayda değer bir gelişmedir. Devamı gelmeli.
Rtuk'un karninin acıktığını gosteren durum. Bütün dizileri yayından kaldırmaları gerek ama kaldırırlarsa kim doyurcak sonra.
rtük'ün varlığı başbaşına insan istismarı zaten. rtük önce kendini düzeltsin. memleket yangin yeriyken izdivac adi verilen beyin yikama programlarina el atsin.
gotu yiyorsa akepeyi full, muhalefeti 3 dk. haber yapan tvlere ceza versin.
no 309 adlı zinaya teşvik dizisi reytingin amına koyarken yapılması en saçma olan harekettir.
bırakın boş yaygarayı. kadının kendi çocuğu altına pislemiş, öteki süt diye ağlıyor, ama kadin oturmuş bu boktan diziyi, ağlayarak, hıçkırıklar ile izliyor.

demem o ki, burada da insanı değerler manipule ediliyor. bir çocuğun acıları uzerinden reytinge yani para kazanmaya hayır.

izlerken insanların çoğu, bizim orosbu eyşan ın çocuğa saçma, salak ve meleyani sevgi bağından çok, gerçek annenin serseri dostunun çocuğa bir fenaligindan korktuğu için izliyor.

dizi yi izletmek için herşey mübah anlayasiniza sokayim sizin sayin dizi yapımcılari. 270 az olmuş. ben olsam size 2.7 milyon euro ceza keser odemediginiz hergune temerrüt faizi uygulardim.