bugün

O pek bilgili, kültürlü, donanımlı, kasimpaşali, korkusuz kişinin hicbir şekilde bir tv de secimde rakibi olan kişiyle karşilaşamamasi durumudur.

Ben anlamıyorum. Madem ülkeyi dunyanın 17 Nci büyük ekonomisi yaptın, madem her şeyin fiyatı düşüyor, madem kişi başı gelir 10 bin dolar, madem devletin içindeki çeteleri temizledin, ileri demokrasiye geçtin...

Çıkıp bunları rakibinin yüzüne vursana. Onu canlı yayında mahvetsene. Halk aynı anda görsün ikinizi de. Versin puanını. Amerika secimlerinde neredeyse mecburidir bu durum. Türkiye de de yapılırdı. Rte geldiginden beri olmuyor.

Yandaş üç gazeteci olunca çıkıyorsun. Teke tek niye çıkmıyorsun? Ben kasimpaşalinin korktuğunu düşünmek bile istemiyorum.
cunku rakibi oldugunu iddia eden arkadas kemal bey mahalle agzıyla sohbet ve tartısma yapmaktadır. cıkarın gözlüklerinizi artık.
söylediği yalanların ortaya çıkmasından ne kadar korktuğu aşikardır.
Mahalle ağzı mı? Yahu düne kadar tayyip'in en övdüğünüz yani değil miydi kasimpaşaliligi, halk ağzıyla konuşması, yaylana yaylana yürümesi. Ne çabuk aristokrat oldunuz be anam.

Üstelik kiliçdaroglu daha dün geldi. Rte 8 senedir hangi liderin karşisina çıktı. Baykal da mı mahalle ağzıyla konuşuyordu?

Pes yahu.
recep tayyip erdoğan, deniz baykal ile canlı yayına çıkmıştır. yani başlığı açan cahilin bilmemesi doğaldır. çünkü tek rakibinin kılıçdaroğlu olduğunu sanıyor. sadece şimdi değil belediye başkanı zamanında da rakibiyle canlı yayına çıkmıştır.
rte'nin kılıçdaroğlu ile arasındaki farkını ortaya koyar.

rte bir orkestra şefi gibidir çıkıp birinin karşısına tak tak diye hesap veremez çünkü keman çalmaz, saz çalmaz dolayısıyla bunlarla ilgili sorulara cevap veremez.
misal k.k diyor ki kayseri belediye başkanı yolsuzluk yapmış. bunu kılıçdaroğlu canlı yaında söylese erdogan öyle kalır çünkü olayı araştırmamış ama kılıçdaroğlu araştırmış biliyor.
danışmanların hazırladığı metin olmadan yaptığı gaflara bakarsanız olay gayet açık. valla rtük mtük kanal kapatır.
Cevap veren rte fanlarının anlama organı olarak beyinlerini değil boşaltım organlarını kullandığından ötürü tekrar edeyim; AKP geldiginden beri kaç secim gecti. Yerelleri de sayarsak sadece ilk donem Uğur Dündar'ın canlı yayınına cikmişlardir.

Modern demokrasilerde seçmenin en tabii hakkıdır seçeceği liderleri yan yana aynı anda görmek.

O kadar secimde sadece bir kere çıkmaya cesaret eden liderlerini bir kere çıktı diye "çıkmıştı" diyenleri de az utanmaya davet ediyorum.

Belediye başkanlığında da çıkmış. Haa tamam o zaman.
tv'ya asla çıkmaması ne demek onu önce at gözlüklü kemalistlere anlatalım. normal vatandaş okumasa da olur, bu başlıktaki bir önceki entryimde zaten anlamışlardır ne demek istediğimi.

öncelikle TDK Asla ne demekmiş bakalım
http://www.tdk.gov.tr/TR/...BED947CDE&Kelime=asla
asla: Hiçbir zaman, hiçbir şekilde, katiyen.

şimdi ilk anlamıya başlığı okumaya çalışalım. rte'nin hiçbir zaman rakibiyle bir tv'ye çıkmaması. adam bundan önce çok kere canlı yayına çıkmış. ama unutulmuş ve başlık açılmış. şimdi arkadaş tükürdüğünü yalamak yerine bu bilginin yanlış olduğunu söyleyenlere ateş püskürüyor.

kusura bakmayın öküzlere anlatır gibi anlatıyoruz, belki anlarlar.
1.5 ay sabret şampiyon.