bugün

adamı hiç sevmem ama haklı.. yıllardır gıdım gıdım artıyo nüfusumuz gittikçe yaşlı insanlar topluluğu oluyoruz aslında..
Padişahım çok yaşa demelerini istediği için ama pışık.
Kadınların eğitilmesi sosyal hayattan uzak tutulmasıdır.
Nüfus konusunda bir şey bilmeyen cahilleri ifşa etmek istedigi için söylenmiş sözüdur.
"yatın kalkın sevişin sonra it gibi çalışıp bakmaya uğraşın, memleket meselelerine filan çok kafa yormayın"

demek istiyor.
Çok doğru bir karar çünkü böyle giderse türk nüfusu azalacak bu kadar çocuğu nasıl besleyeceğiz diye düşünmeyin çalışan insan zorluk çekmez ve devlet 3 çocuk ve daha fazlası için maaş erken emeklilik gibi yardımlarda bulunuyor.
ne diyecekti ?

4 bakanı neden ve nasıl aklattığını mı anlatacaktı.
Ucuz işçi gücü kısacası biz zengin olursak devlet güçlenir sizde ülke için faydalı bir şey yapmış olursunuz ama ucuza çalışacaksınız doğal olarak insan çok iş az işçi çok aç insan çok ve az maaşa razı insan sürüsü en (bkz: çin) az 3 çocuğu senin iyiliğin için istemiyor. Sermaye için uzun vadede istiyor.

Edit: entryleri okudum durum içler acısı nerede çokluk orada bokluktur. ideal dengeyi tutturmak lazım. işsizlik artıyorsa ve yaşam kaliteniz düşüyorsa çocuk neyinize bi Avrupa ülkelerin nüfuslarına bakın sosyal imkanlarına bakın bide çinin Hindistanın nüfuslarına bakın ve sosyal imkanlarına bakın biraz araştırın yazmadan önce mantıklı düşünün.