bugün

öncelikli olarak siz hangi dünyada yaşıyorsunuz bilmiyorum ama benim yaşadığım dünyada justin timberlake bir popstar. sizlerin kazandığı paranın on bin katını kazanan bir arkadaş. şarkıları , sahne şovları gayet başarılı bir şarkıcı. hatta oyunculuğu da hiç de fena değil. ayrıca bu adam şişman tipsiz kızlar tarafından sevilen bir boyband üyesi ya da etiler'de çıkan bir şaklaban da değil!

bu rock felsefesini benimsemiş insanların bazen ne kadar da at gözlüğü sevdalısı olduğunu o kadar iyi anlayabiliyorum ki. sırf sevdikleri müziği yapmıyor diye kaliteli adamları aşağılayabiliyorlar. onlar için izbe bir mekanda şarkı söyleyen beş para etmez bir rocker timberlake'den bin kat daha değerli. yahu bir komplekstir gidiyor, adamı sürekli aşağılamaya çalışmalar, mj taklitçiliği, timbaland yancılığı ile suçlamalar...lan ne bekliyorsunuz anlamadım ki? freddie mercury mi olsun, bruce springsteen mi olsun , ne olsun lan adam? adam dans ediyor, iyi de sesi var, yakışıklı da ...siz boktan yerlerde sabaha kadar rezil rock gruplarına yancılık yaparken adamın çıkmadığı güzel kadın kalmadı be! bir judas priest , black sabbath attırsa bayılacaksınız de mi? lan bu ne komplekstir arkadaş. ezikliğinizi bir grubun müdahili olmakla sıvamaya çalışıyor sizden olmayana çemkirerek de mevcudiyetinize bir anlam kazandırmaya , kitleye yaranmaya çalışıyorsunuz. popçu görünce aşağılayıp, yeni yetme rocker bozuntularını cahilliğinizle haksız yere yüceltiyorsunuz. bundan vazgeçip sezar'ın hakkını sezar'a verin bari... kompleksli herifler sizi!
(bkz: justin timberlake tayfanin elvis kompleksi)
(bkz: metallica fun vs justin timberlake fun)
gerçek rocker zaten bir elin parmaklarını geçmediği için hangi rocker tayfa diye başlanması gereken komplekstir. türkiye'de zaten rock müziği gelişmiş değildir, amerika'nın ve ingiltere'nin geçtiği politik yollardan, conformist dalgaya karşı çıkan bir nonconformist dalganın olmamasından, ve bu nonconformist dalgaya araç olmuş bir rock müzikten kim sözedebilir?

zaten bilen bilir ki rock müzik buddy holly öldüğünde ölmüştür ve amerikalılar o güne the day the music died demişlerdir. 60'ların vietnam savaşını protesto etmek için konser alanlarını dolduran -her ne kadar çoğu boş insan olsalar da- milyonlarca kişi vatan haini damgasını yemek pahasına karşı çıkmışlardır ülkelerinin politikalarına.

sonuç olarak rock amerikan kültürel devriminin bir ayağıdır, öyle iki tane yeni yetme tipin çıkıp iki solo atıp yapabileceği bir şey değildir. dünyadan, politikadan bihabersiz de rockerım diye gezenleri dikkate almayınız.

gerçek rocker'ın justin timberlake gibilere tepkisi ise orta malı müziği, popüler ne varsa ortaya koymaları yani herşeyi para için yapmalarından dolayı olacaktır.

blues dediğinde ağzı açık bakan herifler mi rocker? daha rock müziğin ne olduğunu bilmez bu tipler sallayın gitsin.