bugün

"tamam olm oldu bu iş. nuri sen baterist ol, haldun sen klavyeyi al, alaaddin sen de biraz gitar çalarsın, soloya gerek yok şeklinde kurulan koftiden grupların pek normal olarak iki günde dağılması olayıdır. ankaralı gençler çok yapar.
(bkz: gruba eleman aranıyor)
ne yapacağına karar veremeyen, bir hevesti geldi geçti diyen insani topluluğun sıkça yaptığı hareket.
ortalık grup kaynarken tutulma ihtimalleri düşük olanların başına gelen vaziyettir. neyseki o iki gün yanları kar kalır.
en çok liselerde abilerine ablalarına özenmiş gençlerin düştüğü durumdur. olaylar genelde şu şekilde gelişir;

-sedat biz rock grubu kuruyoz olm sende gelsene
-olur abi ama ben bişey çalamıyom ki
-boşver öğrenirsin bak enstürman dağılımı şöyle olacak; ben vokali alıcam yiğite bateri vericez sanada basıvericez abi ehehe...

işte türk müziğinin geç gelişmesini sağlayan en büyük engel bu diyaloglardır...
buyuk bir gazla kurulan grup, kiralik studyolarda bir kac cover sarkiyi yarim yamalak caldiktan sonra konser hayali kurar. lisedeyse, evden alinamayan izinler, universitedeyse, dersler bahane edilerek grup dagilir.

(bkz: kendimden biliyorum)
söz konusu gruplar, ilerde çoluğuna çocuğuna, 'ahanda bak ben de bir zamanlar rockerdım' diyebilmek için, bir fotoğraf çektirimlik kurulmuş gruplardır..
torunlara benim zamanında grubum vardı diye anlatmaya yarayacak girişim.
rock grubu kuramamak.
yapılmaya çalışılan şeyin rock olması ile açıklanabilecek durum.*
"piyasada kızlar rakçılara geliyo olum ehehahhe" şeklindeki düşüncenin eyleme geçirilip başarısız olma durumu... bu düşünce baştan looser bi düşüncedir ya neyse...
1- Grup elemanlarının hepsi çok yetenekli müzisyenlerdir , egoları tavan yapmıştır ve lider olma hesapları kavgalara sebep olur.
2- Aslında grup elemanlarının hepsi çok yeteneksizdir , üç akorlu şarkılar yaparak işi kotarmaya çalışırlar , olmayacağını anlayınca da çökerler .
3- Grup elemanları uyuşturu , alkol ve karının dibine vurmaktan müzik yapmaya zaman bulamamışlardır .
el yordamıyla muckkkss hareketi yapmak gibi bişidir herhalde.
(bkz: grup kurmuş olmak için grup kurmak)
(bkz: ne dedim lan ben)
abinin gittigidiyor da iyi bir fiyata birine kakaladığı için daha iki gün önce senden kıymetli mi sanki diyerek verdiği bas gitarını geri istemesi ile ortaya çıkan durum.
genelde üniversiteli gençlerin yaptıkları mallık. halbuki sabretmek farzdır.
tek sebebi:

(bkz: prova)
grup elemanları 2 gün içinde solo kariyerlerini başlatmaya hazır hale gelmiş de olabilir.