bugün

ilginç bir tesadüftür gerçekten. uludagsozluk ar-ge takımı bunun üzerinde çalışıyor.

edit: başlık başıma kaldı. ilk entry yi refere etmiştim, lütfen entry de anlam aramayın.
(bkz: atmaca 53)
plakasının 53 olmasından kaynaklanabilecek durum. hımmm, ne kadar ilginçmiş yaa.
16 mekan 53 vatan...16 yı hiç bi zaman sevmedim zaten
trabzonluların 61, giresunluların 28, istanbulluların 34ü kadar normal bir durumdur.
bizler 53 takıntısının bokunu çıkarmış bulunmaktayız dostlarım! ulan bir dükkan açan akrabam illa sonuna 53'ü iliştirir, msn adresi alırız sonuna 53'ü mutlak koyarız, laz in the car 53 stickerlarından aracımıza yapıştırırız, araba alırken 3-5 kuruş daha fazla verip sonunun 53 olmasına özen gösteririz, ee ebemizin amıdır afedersiniz. aynı takıntının trabzon'lu vatandaşlarda da var olduğunu gözlemlemiş bulunmaktayım. ayrıca bu kadar takıntılı olmanın sebebi memleketine olan özlemdir diye düşünüyorum. şimdi buraya liseli ergenler gibi "rize'li olmak ayrıcalıktır, biz rize'liyiz ollüm" yazmak falan istemiyorum sözlük. *
Hani klasik bir laf vardır ya anlatılmaz yaşanır işte bu öyle bir şey. Rizelilerin takıntısını anlamak için 3 gün 2 gece rize'ye davet ediyorum.*
anlam veremediğim takıntı. herifler numaralarına aşık arkadaş. altı üstü plaka numarası, bu kadar seviyosan senin tamponada takalım bitane anla caanım arabaların o numaradan ne kadar rahatsız olduğunu. ama yinede severim rizelileri, şeker insanlar.
aldığım telefon numarasının son dört rakamının 0053 olması buna bir örnektir.

not: başbakanın memleketinden olmamıza rağmen kriz bizi teğet geçmedi, hayret. belki torpil geçer diye şettirdim. sürttürdü.
gerçekten vardır. adı b ile başlayan bir arkadaşım öss sınavında 53.soruda b şıkkını işaretlerdi okumadan etmeden. ya da şıklarda rizeyi görünce direk yapıştırırdı.

edit:ben de yoktur ama *