bugün

yıllar önce sosyal medyayı sallamıştı. yine mi gündeme geldi??
beyaz - altın rengi gördüğüm elbise.
rengi sarı beyaz olan elbisedir.

şu elbiseyi bi defa siyah mavi görsem ölsem de gam yemiycem . evet.
fotoğraf piyasaya düşmesinden beri mavi - siyah gördüm.

istisnası ise pazar gecesi sokak lambasının altında sarı beyaz görmem. gerçi bi daha görmedim ama sanırım dışardaki ışığın etkisinden kaynaklandı.
bazıları fotografa baktığımız yerdeki ışıktan kaynaklandığını söylüyor yani elbisenin rengi odamızdaki ışığa göre değişiyormuş..
e demezler mi adama aynı odadayız yan yana bakıyoruz ama o altın sarısı beyaz görürken ben mavi siyah görüyorum. hadi ataistler bunu da açıklasınlar.
hadi bunu geçtim, bazı arkadaşlarımda uyudum uyandım tekrar resme baktım daha sonrasında renginin değiştini gördüm diyor.
oda arkadaşım gösterdi bana bunu ilk. resmi masanın ortasına koyduk. o mavi-siyah görüyor ısrarla öyle diyor ben altın sarısı-beyaz. sabah baktım kaç kere baktım hala altın sarısı ve beyaz. diğer arkadaş geldi o da öyle diyor ama ben öyle göremiyorum bi türlü. benim gözlerde var bi iş heralde.
çoğu kişinin 'yeter artık bir bitmedi' dediğidir. artık cidden bitmesi gerekendir. beyaz ve altın rengidir. mavi ve siyah olduğunu nasıl iddaa edildiği anlanmamaktadır. nasıl siyah ve mavi görebiliyorsunuz diye merak edilen, nasıl beyaz ve altın rengi görebiliyorsunuz diye merak edilendir. inat sayesinde bu konunun bu kadar uzadığıdır, yoksa hiç bir eğlencesi ve göz bozukluğu ile alakası yoktur.
Ilk baktığımda beyaz gordum daha sonra mavi siyah gormeye basladim. Su an enteresan bir sekilde elbiseyi mavi cizgilari sari görüyorum.
(bkz: game of amerika)
(bkz: derdinizi sikeyim butonu)
mavi-soluk kubar yeşili. hayır ne altını ne beyazı ne siyahı amk. yeter lan!

--spoiler--

http://money.cnn.com/2015....html?source=yahoo_hosted

--spoiler--
her şey gölgelerin ve beynin oyunu bırakın tartışmayı işin içine girerseniz çıkamazsınız beyin öyle bir şey ki neyse kısa bir ikilikle bitireyim;
"Hayatta her şey gri
Ben hala tekim".
Bozarmış elbise...

Renkleriyle oynanmış resmen.
Ilk baktigimda mavi siyah 2. Bakisimdan itibaren beyaz gold goruyorum. Hangi insan grubuna girdigimi merak ediyorum mavi siyah gorenlermi beyaz gold gorenlermi biribyesillendirsiz işsazı.
4 yaşında kızıma gösterdim. bebeklikten çıkmış çocuk yalan dolan bilmez. renkleri çok iyi ayırt eder. ben kirli beyaz ve koyu hardal sarısı görürken o beyaz renkleri mavi, hardal sarısı rengide siyah olarak gördüğünü söyledi.

4 yaşında ve renkleri net olarak biliyor.

paintte bu resmin renklerini kontrol ettim. griye çalan açık mavi ve koyu hardal rengi var.

yani mavi siyah görenlerde beyaz altın rengi görenlerde yanlış görüyor

renkler griye çalan açık mavi ve koyu hardal sarısı.
bi on kere filan baktım farklı zamanlarda. en sonunda o kadar pro laştım ki beyaz-sarı iken gözümün önünde mavi-siyaha döndü. sonra tekrar 'beyaz aslında' diye bilinçaltımı etkileyerek beyaz görmeye çalıştım ama mavide kaldı. beyazdan maviye dönüyor da niye tekrar beyaza dönmüyor onu anlamış değilim, bugünü de bunu düşünmeye ayıracağım. yarın da artık kısmet.
mavi siyah görenler net kördür. en yakın zamanda göz nakli yaptırması gereklidir. olmadı recm edilmeli.
altın beyazdır nokta. hayatım boyunca hep normaldim şimdi de normalim. siyah mavi görenlerin ömrü kısaymış diyolla. evet.
*.

hay kafanızı sikeyim dedirten fotoğraftır.

şahsım ilk baktığında elbise beyaz ve sarı, ancak ışıktan, yani ışıksızlıktan dolayı mavi ve siyah gözüküyor dedikten sonra bir zevk sigarası yakıp diğer işlerine koşturmuştur.

ulan zekânız bu kadar mı amk dedirtir.
Hala bunu konuşup tartışanların bombok şey pardon bomboş olduğunu gösteren fotoğraf.
Herkes gördüğüyle kalsın lan yeter.
o resme ben de tıkladım, elbise falan göremedim.
altın sarısı diye zırlayanlar elbisenin videosunu veya orjinalinin hangi renk oldugunu araştırsanlar, o kücük beyinleri o zaman gerçeği anlar belki.

http://www.evrimagaci.org/fotograf/95/7171
oyun bu elbisesi. adam demis ki soru hali yapsam herkes birbirine girer, sormasa herkes ayni fikir olurdu, ya da 2 ye ayrilirdi, simdi 12 e ayrildi, demek ki adam iyi oyun kurucu cikti, aslinda ortada tartisma yok soruldu diye tartisildi. neyse ne sigara bitmesin gerisi yalan.*
Gamma değil contrast değerleri ile çözülebilecek hededir. mavi siyahtır. contrast attırılarak aynı zamanda boyalı araçların, boyalı parçaları da belirginleşmektedir.
ulan nasıl bakarsam bakayım ne kadar bakarsam bakayım. kopyala yapıştır farketmez ben mavi ve siyah rengi göremedim.

renk körüyüm demek ki.

sarıya çalan açık kahverengi. yani hardal rengini görüyorum. sürekli bak ne yaparsam yapayım siyah renk yok.
gözümü kıstığımda beyaz çok çok açık mavi flusu olan beyaz. beyaz yani. mavi kesinlikle yok.
Haber programlarına çıkan bir konudur. Ülkece ne kadar boş olduğumuzu göstermektedir