bugün

23 haziran gecesi bir sonraki gece gelin olup gidecek ak çomar için yapacağımız kına gecesinde ak çomarı ağlatmak için söylenecek türkü.

Yüksek yüksek oy oranına ulaşmasınlar.
Farklı farklı partilere oy vermesinler.
Reisinin çomarını hor görmesinler.
Giden saltanata malum olsun,
Ben reisi özledim.
Hem reisi hem düzeni, ben akiti özledim.

Reisin bir airbusu olsa binse de gelse.
Partimin takati olsa uçsa da gelse.
Akitlerim oylarımı çalsa da gelse.
Giden saltanata malum olsun,
Ben reisi özledim.
Hem reisi hem düzeni, ben akiti özledim.

O gelin ağlayacak!

Edit: Evet, çomarı atlattıktan sonra da şu türküye geçiyoruz.

Kınayı getir reis,
Parmağın batır reis,
Bu gece misafirsin,
Tadını çıkar reis.

Sandıkta var çomarlar,
Oyları da çalarlar,
Erken seçim yapanı,
Anlamadan öperler.
Hor görsünler ne çıkar? Biz alışkınız ötelenmeye hor görülmeye dışlanmaya. Biz öteki çoğunluğuz. Biz halkız. Ezilenleriz. Hakkı yenenleriz. Yıkılmadık ayaktayız. Dertlerimizle başbaşayız. Bizde mahsunla cevap veriyoruz; seçim şarkısı yapsınlar len bunu tuttum aa;

yokluklara gögüs gerdim
hep sabrettim kader dedim
acilarla cilelerle bugünüme böyle geldim

yikilmadim ayaktayim
dertlerimle bas basayim
zalimlere kötülere yenilmedim
buradayim

yikilmadim acilardan
yikilmadim yoksuluktan
yikilmadim yanlizliktan
yikilmadim yikilmadim

yikilmadim cilelerden
yikilmadim sensizlikten
yikilmadim bu dertlerden
yikilmadim yikilmadim

sonu gelmez yarinlardan
acilarla doluyum ben
her sarkida duygulanan
o hasretin ogluyum ben

yikilmadim ayaktayim
dertlerimle bas basayim
zalimlere kötülere yenilmedim
buradayim

yikilmadim acilardan
yikilmadim yoksuluktan
yikilmadim yanlizliktan
yikilmadim yikilmadim

yikilmadim cilelerden
yikilmadim sensizlikten
yikilmadim bu dertlerden
yikilmadim yikilmadim

siir:
sonu gelmez bu yollarda acilarla doluyum ben arkadas her sarkida hüzünlenen ben o hasrettin ben o gurbettin ben o topragin ogluyum arkadas yikilmadim ayaktayim dertlerimle bas basayim zalimlere kötülere vede serrefsizlere yenilmedim buradayim.
ERKEN SEÇiM KARARI VE MUHALEFETiN BiTiRiLiŞi
Bu seçim açıklandı muhaliflerin hepsi bir anda bir çok şey söyledi
1-ekonomi kötü
2-erdoğan yıprandı
3-iyi parti faktörü
4-korku ve oyları düşmeden diye başlıklar
En önemli olanlar bunlardı göze çarpan ama erken seçime adım adım geldik önce muhalif olarak bize en büyük yem verildi belediye başkanları görevden alındı ama neden alındı neden kayyum atandı kimse bilmiyor akp lilerde bilmiyor sorsan söyleyemezler muhalefete atılan ilk yemdi güzel yedik
Alınma sebeplerini medyaya yansıdığı kadar biliriz gerisi muamma bu seçimi izlemeden önce 2015 7 haziran seçimlerine bakmak lazım simdi yine aynı taplo var
2015 de yüzde 60 muhalif yüzde 40 akp vardı blok oluşmuştu ve o sırada 60 blok olduğunda seçime 1 hafta kala başkanlık muhalefetin kucağında idi hiç birimiz görmedik seçim açıklandığında artık bitti rüyaları görüyorduk o da ne başkanlık sistemi bize kendi elimizle çıkartılmasının zemini hazırlanmıştı
Koalisyon hesapları yaparken bizler Erdoğan başkanlığı nasıl geçirtirim hesabı yapıyordu
Koalisyon kurma nasıl olacaktı sorun burada idi
Akp-mhp mi
Akp-chp mi
Akp -hdp mi
Chp-mhp mi
Chp-hdp mi
Chp-mhp- hdp mi
Biz bunları konuşuyorduk ama hepsinde Erdoğan güçleniyor şaşırıyordum o gün hayırlı uğurlu olsun başkanlık dediğimde
Chp li mhp li arkadaşlar dalga geçiyor akp li arkadaşlar nasıl olur diyordu
Akp mhp koalisyonunda kim güçleniyor dedim Erdoğan nasıl dediler mhp yargılayacağız diye çıkmıştı birleştiğinde mhp tarih olur dedim çöp olur kaybolurdu mhp oyları Erdoğan almış olurdu
Akp-chp de kim güçleniyor Erdoğan chp bypass yapacak bu defa bütün ihaleler chp ye bırakılacaktı akp istediği her şeyi geçirecekti yoksa hükümet bozma ile tehdit edip emri altına alacaktı chp yi chp kabul etmese sen elini taşın altına sokmuyor ülkeyi düşünmüyorsun diyerek silecekti ve iki paralık edecekti
Akp hdp imkansız bir ittifaktı
Chp-mhp ittifak yapsalar bile hükümet olamıyordu dışarıdan kim destek verecekti hdp onu da mhp kabul edemezdi tabanına anlatamazdı
Chp-hdp anlaşsa bozacaktı olamıyordu
Chp-mhp-hdp üçü birleştiğinde en büyük darbe geliyordu Erdoğan tarafından Atatürk’cü bir parti terör destekcisi bir parti ve vatan millet diyerek meydanlarda nara atan bir parti bir araya geldi ey hak iyi bakın diyecekti işte destekledikleriniz ve mhp vatanı sattı diyecekti mhp bitiyordu hdp tabanına terör liderinizi astıracklar anlaştılar diyecekti hdp bitiyordu chp ye Atatürk bu ülkeyi size bölün diye mi teslim etti diyecekti
Erdoğan güçlenmişti akp -chp olsa başkanlık geçecek chp ağzını açmayacaktı chp bitecekti
akp-mhp de başkanlık tek şart olacaktı geçirecekti mhp gidecekti
akp-hdp de başkanlık geçecekti hdp başkan etmeyeceğiz diyeni silecekti
ve sonunda tüm muhalifler başkanlığı bir an önce meclise gelmesini isteyecekti ve tavsiye başlayacaktı 8 haziranda ne olur bilinmez ama akp ye karşı chp mhp ve hdp vardı kim kazansa da başkanlık geçiyor engelleme imkansız hayırlı uğurlu olsun daha dönüp Erdoğan’a biat ederiz

şimdi gelelim bu güne aynı taktik 2015 mhp lideri tavsiyeden fark ederek kurtardı şimdi erken seçim istedi aynı oyun
muhalefet aday çıkarınca ilk turda yüzde 51 alıp işi bitirmeli yoksa 2.tura kalınca boydan boya muhalefeti parçalar
bir çok muhalif olur mu arkadaş diyecek bakalım adaylarımıza
1-a.gül
2-m.akşener
3-s.demirtaş
4-m.ince y.büyükerşen veya kılıçdaroğlu
Ortak aday kim hangisi bilinmiyor
ilk turda hepsi çıktı ve Tayyip Erdoğan yüzde 45 aldı diyelim 2.turda elmanın diğer yarısını dilim dilim doğrar görmez misiniz
Bakalım a.gül kalsın bu adam sözde milli görüşcüdür ve malum şeyi söyler bitirir sap gibi kalırız
Bakalım akşener e herkes aldığını söylüyor ya kürt halka bir şey söyler Erdoğan milliyetci kökenlilerine başka bir şey söyler sap gibi kalırız
Demir taş kalırsa direk kazanır Erdoğan boykot olduğundan
m.ince y.büyükerşen veya kılıçdar oğlu kalırsa burada mükemmel bir şey var Erdoğan için chp yi bitirme hamlesi onu derse biter

ben muhalifim bu hesapları yapıyorum da sizler ne içiyorsunuz hayal görüyorsunuz
yok canım ne hor görcez. ampül beyinliyi adamdan sayanda suç.