bugün

referandumda evet mi demeliyiz yoksa hayır mı?

bunu şimdiye kadar oy kullanmamış ve siyasetle pek alakası olmayan ama ülkesini seven ve bu referandumda ülkesi için hayırlı olanı isteyen bir insan olarak benim gibi olan insanlar adına soruyorum.

bir çırpıda evet demek istemiyorum çünkü gücün bir yerde toplanması riskli geliyor. bir çırpıda hayır da demek istemiyorum çünkü siyasi anlaşmazlıklar ve belirsizlikler yüzünden bir anayasa kitapçığı ülkeyi krize sokmayı başarmıştı. ılımlı bir siyatemiz olsa belirsizlik ya da çok seslilik harika bir şey olabilirdi ama bizim ülkemizde kavga gürültü kriz olarak karşımıza çıkıyor hep. gerçekten kararsızım ve benim gibi kararsız olan çok insan var.

edit: aslında eksi oyları hangi güruhun verdiği görsem doğru yolu bulup onların zıddı olan yönde vermek gerektiğini biliyorum. ulan angut doğru olanı bulmaya çalışmanın sormanın neresi yanlış da eksiliyorsun?
Kafana göre takıl bir oy hiç bir şeyi değiştirmez.
http://www.youtube.com/watch?v=wTCxoYRr7SA
1 hafta sonra referandumla ilgili yazi dizisi baslaticam sozlukte, bekliyorum efendim. Uzun uzun parcalar halinde anlaticam anayasal degisikligi.
gerçek demokrasi eğitilmiş kitlenin seçiminin is başı yapmasıdır.
cahillerin seçeceği yönetim ne demokrasidir ne de adildir.
okuma yazma bilip hala referanduma sunulacak maddeleri okumayan, okuyup yorum getiremeyenler en tehlikeli cahillerdir. diplomaları vardır ama, biat kültüründen kurtulamadıkları için kendi seçimlerini yapamazlar. birilerinin yol göstermesine ihtiyaçları vardır.
kendi oyuna karar vermekten aciz kitlelerin, ülke yönetimine karar verebiliyor olması demokrasi değildir. hak değildir.
dağdaki çoban kelamı bu yüzden edilmiştir. kasıt, bana biri nereye oy vereceğimi söylesincilerdir. günümüz comarları tam da bu tanıma uymaktadirlar.
güncel Önemli Başlıklar