bugün

Kemal Kılıçdaroğlu nun başbakan olma ihtimaliyle aynıdır.
yoktur, bakın net söylüyorum yoktur.

hayırcılar boşuna ümitlenmesin bence. kızdırmak ya da dalga geçmek istemiyorum ama genel olarak insanları gözlemlediğimde evet oyu fazlaca çıkacak gibi gözüküyor.
Mümkünü olmayan bir ihtimaldir.
Arkadaşlar, türkiyede yaşıyoruz. Hani şu son peygamberden sonra peygamber sayılan ilahi varlığın yönettiği memlekette.
Cidden bu kadar polyannacılık bizim için bile fazla değil mi?
Olmayan ihtimaldir. Hayir ciksa bile "bir seyler" oluverir, sonra "baska seyler" olur, yine eninde sonunda istedikleri olur.
yoktur, çünkü referandum sonucunu oy kullanalar değil oyları sayanlar belirler.
sevdigim kizin bana bakma ihtimalinden daha az .
%53 ndnskennrkskennd.
%48 ila 53 arasındaki ihtimaldir.
Benim tahminim.
evet in ihtimali ne ise hayır ın ihtimalide benzer olacaktır dediğim ihtimaldir.

seçimler, referandumlar birilerinin kendilerini bir yerlerde görmesi ile ilgili değildir.

önemli olan halkın vereceği karardır..

son seçimlerde akp tek başına iktidar diyordu 1. parti oldu ama iktidar olacak çoğunluğu alamadı.
sonraki seçimlerde akp batar dediler ama iktidar oldu...

daha geçmişe gidersek 1999 seçimlerinde 3 lü koalisyonun (dsp, mhp, anap) % 60 oyu vardı.
fakat 2002 yılında yapılan ilk seçimde 3 partide barajın altında kalıp meclise giremedi.

evet ve hayır cephesi kendi tercihinin 1. çıkacağını söylüyor ama bence a ya da b ezici çoğunlukla kazanamaz.
ya hala hayır çıkacağına inananlar var.
hadi siyasi bilginiz yok bi borsa bilginiz olsun. azımsanamayacak kadar firmanın türkiyeye olan yatırımları artış gösterdi. hatta bekleyip yatırım yapmayan bazı insanlar yatırım yapmaya başladılar. bunu ben uydurmuyorum aç bak. demek ki sonuç belli artık kesin. iddia şirketlerinde hayır hala 3,5 oran. evet 1 civarı. kendinizi kandırmayın.

edit: hazmedemediniz mi la eksilemişsiniz hahaha

bu görsel bloomberg'in onaylı twitter hesabından mesela.

görsel

kudurun.

Referandum sonrası edit: kudurmaya devam edin.
Ben referandumun hayır çıkabilme ihtimalini sevdim...
Çıkmasın anasını satym çıkmasın bu ülkenin amına koyduğunuz vakit (gerçi daha ne kadar koyacaksınız) biz de sizinkilere koyacaz. Ayaklarınızı götünüze vura vura kaçmaya başladığınız günleri sabırsızlıkla bekliyorum. Ama sizin gibiler onu da yapamaz ki zevk almaya bakar.

%80 falandır.
insanların olduğu gibi ülkelerin de kaderi vardır. ve ne yazık ki ülkemizde kaderini yaşamaktadır. homojen bir ortamda evet/hayır gibi bir soru ile halka anayasayı itelemek bile yasa dışı olmalıyken... neyse. sandıktan hayır çıksa bile ne yazık ki bir yolu bulunup bu sistem bu halka bir şekilde monte edilecektir. lakin acı olan sandıktan "hayır" çıkma olasılığının hala yüksek olmasıdır sizler için.
sonucun %52 hayır %48 evet olması gerekendir. ysk, mühürsüz oy, akp yanlı yargı kurumları vesaire vesaire; ülkenin amına koydunuz. sizinle işimiz bitmedi. (bkz: kemalistler buraya) (bkz: cumhuriyetçiler buraya) (bkz: arabistan istemiyoruz)