bugün

12 eylülde 26 maddeyi tek bir cevaba sığdıracağız. kimimiz evet diyecek kimimiz hayır. ama ne evetçiler nede hayırcılar daha tam olarak neyı oylayacaklarını bilmiyorlar. 26 maddenın hepsi iyi de olamaz hepsi kotude olamaz. bundan dolayı olay sadece kutupsallasmaya dondu. refarandum siyası bir hale geldi. 30 milyona 32 milyon cıktı diyelim evet hayr farketmez oylar. simdi bu 62 milyon secmenın anayasası olmalıyken yarısından bıraz fazlasının olacak. bu kutupsallasma zaten gittikce ayrılan milletimizde iyice kargasaya yol acacak. siyasıler bunun hesabını nasıl verecekler merak ediyorum. keske madde madde oylasaydık da tek yürek olarak evet diyebilseydik.
bugunlerde akp referandum propagandasında evet diyor. sendika diyor, kadınlar diyor falan. aslında bunlar goz boyamaktan baska birsey dğil bunlar.3 kelimenın yerını değiştirip göz boyamaya çalısıyorlar. özgürlük 3 kelimeyle oynayarak sağlanacak birşey değilki...
hayır cephesı ise akp anayasasına hayr diyor. ama neye hayır deneceğini acıklamıyor bile. sadece tayyipçiler hayırcılar dıye 2 cephe var. evetçiysen tayyipçisin, hayırcı larda tayyıp karsıtları. dünya uzerınde yok arkadaslar boye bı sacmalık. olan bize oluyor. birilerinin rant kavgası peşkes cekme mucadelesi yuzunden halkımız zarar goruyor. demokrası dıyen erdoğan koyluye esnafa dayatma yaparak evet cıkmazsa ekonomı bozulur dıyebiliyor. oldu o zaman paşam sizi kral yapalım biz diyebilecek bir babayiğit de yok zaten.
referandum dibimize kadar geldi.boykotcuların cephesinıde anlamıs değilim. lenınin bir lafı var. seçim sonrası sandıkları yakacak güçte değilseniz boykotun anlamı yok dıyor.
bende referandumda oyumu kullanacağım. oyum hayır olacak. oyle bildiğimden mi ? - hayır. ama hsyk ve tsk nın etkisizleştirime çabası ve demokrasıye her gecen gun vurulan darbeler sanırım bır hayır vermeye yeter.
bu referandum dan gereken derleri cıkarıp umarım laik düzenimizi koruyarak , güvendiğimiz kurumlarımıza zarar gelmeden güzel gunleri karsılarız