bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ancak dalai lama olunduğunda mantıklı olabilecek hadisedir. zira o zaman bir afiniz bir forsunuz olur. ben reenkarne olmam, enkarne olurum dersiniz ortamlarda. ancak diğerleri icin maalesef durum pek parlak değildir. dısardan hos gozuken reenkarnasyon, karma inancı vs. bircok asya ve doğu toplumunda kölelik sisteminin dayanağı olmustur.

  ayrıca hayata turnike mantığıyla yaklasmakta yanlıstır.
  1 ... sosyoklon
 2. 2.
  inanların cogunun bir önceki hayatında;ya romalı komutan yada kralice oldugunu söyledigi metafiziksel bir sacmalık türüdür,kimse taksi söförü yada hayat kadını oldugunu iddia etmez,yani reenkarne:yasayan insanların hepsinin elit kesim oldugu,ve avam tabakadan kimsenin basına gelmeyen ilginç ve sacma sayılası bir hadisedir.
  4 ... karpuzkabugu
 3. 3.
  sahip olduğu hayattan ve yaptığı hiçbirşeyden memnun olmamak çareyi gubidik işlerde aramak kendini kandırmak.
  2 -1 ... sıfırın altında
 4. 4.
  reenkarnasyon inanılacak bir şey değildir. zihinde, kalpte ve ruhta hissedilip idrak edilerek bilinecek bir şeydir.
  2 ... ashtarte
 5. 4.
  reenkarnasyon üzerine yazılmış binlerce kitap, internetten de bulunabilecek bir sürü kaynak vardır. hal böyleyken reenkarnasyona inanan insanların hepsinin önceki yaşamlarında ünlü biri olduklarını iddia ettiklerini düşünmek önyargıdır ve konuyla ilgili okuma yapmamış olduğunuzu gösterir. senin benim gibi normal, sıradan insanlar oldukları önceki yaşamlarını hatırlayan insanların sayısı, kleopatra'lardan, marie curie'lerden çok daha fazladır. sadece göz önünde olan bir kaç vakayı temel alarak önyargılı söylemlerde bulunmayalım lütfen; araştıralım öğrenelim.
  1 ... ashtarte
 6. 5.
  reenkarnasyonu ortaya atan elemanların inancına göre yeniden dünyaya gelen kişiler bir önceki hayatlarında daha leş durumdadırlar, her yeni doğuş bir basamak çıkmaktır. yani önceki hayatında kralım, padişahım diyen bünyelerin şu anda bill gates filan olması gerekmektedir.
  1 ... tttddd
 7. 6.
  +koy gitsin azizim sanki bi daha mı gelcez dünyaya
  -haklısın be kanka
  +bak gördün mü reenkarnasyon diye bir şey yok.
  1 ... basit insan
 8. 7.
  boşunadır. yalnız bebekken ölenlerin nereye gittiği ne olacağı belli olmadığı için soru işaretim yaratır.
  ... selia
 9. 8.
  bu şekilde olmamalı, burada bitmemeli, daha anlamlı bir amacı olmalı varlığımın gibi bazı düşüncelerin getirdiği sonuç da olabilir.
  ... dusunuyorum oyleyse boku yedim
 10. 9.
  bir ışık huzmesi görmek.
  ... mrtnyc
kapat