bugün

13 haziran sabahına 9 senedir olduğu gibi yeniden başbakan olarak uyanacak kimsedir. 13 hazirandan itibaren chp nereden hata yaptı temalı hiçbir programda onun büyüklüğünden bahsedilmese de o büyük bir lider seviyoruz.
kendisinden yıllardır çok şey öğreniyoruz. en son da the economist'in türkiye'ye ve chp'ye fransız kaldığını öğrenmiş olduk. neden, çünkü the economist seçimler için çok kapsamlı bir yazı hazırlamıştı ve yeni anayasa yüzünden akp'ye asla oy verilmemesi gerektiğini söylüyordu. demek ki gerçekleri söyleyince herkes fransız kalıyor bu ülkeye. neyse, bu durumu öğrendim ve tıksırıncıya kadar içtim. sonra izmir'e uğradım ve gavur oldum. ara sıra ingilizce'de öğrendik kendisinden. zengin olmanın yollarını da öğrendim mesela, çeşit çeşit. yakında pırlanta işine gireceğim.
bu ülkenin amına koysa bile yine oyumu ona vereceğim diyeceğim adamlardan biri. önder sav gibi tipsiz, sıfatsız, iğrenç tiksinç biri bu ülkeden para yiyeceğine bu adam yesin. öptüm, 12 haziran günü bazılarınız vazelini hazırlayın ak parti geliyor.
her akşam evine gittiğinde, her gün küfür ederek, halkı ezerek, halkla adeta taşşak geçerek sağladığı ego tatminini mastürbasyon yaparak cinsel zevke dönüştürdüğünü düşündüğüm siyasetçi. lakin bu halkla bu kadar dalga geçmenin, bu kadar kabadayılık taslamanın, bu kadar terbiyesizleşmenin, halka masa altından nah çekercesine halkı umursamamanın ego tatmininden başka açıklaması olamaz.
adım adım değil koşar adım iktidara giden, halkın %50'sinin teveccühünü kazanmış siyasi lider. rakiplerinden farklıdır hem de çok farklıdır. kısaca listeleyecek olursak:

- halkı türk, kürt, alevi, sünni, sağcı, solcu diye ayırmaz. "hepimiz bu milletin evlatlarıyız" diyen yegane lider.
- diğer parti liderleri gibi yalancı değildir. dobradır. açık açık düşündüğünü söyler.
- darbeci generalleri içeriye tıkan tek başbakan. bu yönüyle de gelmiş geçmiş tüm başbakanlardan ayrılır.
- proje üretir, ürettiği projeleri hayata geçirir. meydanlarda atıp tutup sonra da söylediğini unutmaz.
- ssk'yı batırıp hazineye 10 milyar dolar zarar takmamıştır.
- iski skandalına imza atmamıştır. iski'de chp'lilerce hüpletilen 2 milyar dolara rağmen istanbul belediye başkanlığında su sorununu kökten halletmiştir
- 2001 krizinde görev alan ekibin içinde değildir.
- imf'ye dünyanın en borçlu ülkesini almış, imf'ye kafa tutan "kredi mredi istemiyoruz hadi başka kapıya" diyebilmiştir.
- 22 yılda bitirilemeyen bolu dağı tünelini 4 yılda bitirmiştir.
- yapılamaz denilen milli tank, yerli atak helikopter, gelişmiş iha projelerini hayata geçirmiştir.
- israil'e ihalesiz verilen siparişleri iptal etmiş yıllık 4 milyar dolarlık israil'e peşkeş çekilen parayı yerli savunma firmalarına aktarmıştır.
- hayal mahsulü zannnedilen boğaz altı tüp geçiş projesini bitirmek üzeredir.
- 2001 krizinde chp ( o zamanki dsp)-mhp-anap koalisyonunun içini boşalttığı hazinede 2011 yılı itibariyle 260 milyar dolar biriktirebilmiştir.
http://www.facebook.com/v...833507804734&comments
buraya yazamayacagimiz kadar cok güzel projelerin temelini atmis, bitirmis ve halen onlarca büyük projeyi devam ettiren ve proje olusturan hükümetin sevgili basbakani, halkin teveccühüne layik olabilmis halihazirdaki teki lider.
adam gibi adam, recep tayyip erdoğan. yüce dinimizi dinsiz halka empoze etmeye çalışarak gönüllerde taht kurmuş, batının şeytan işi oyuncaklarını yasaklayarak dinimizi istediğimiz gibi yaşamamıza izin vermiş yüce kişidir kendisi. umudum bir 4-5 dönem daha başımızda kalması ve anayasayı da değiştirerek özlemini duyduğumuz iran cumhuriyeti gibi bir oluşumu türkiyemizde kurması.

(bkz: durmak yok yola devam)
ali ağaoğlu'ndan esinlenerek reklam yıldızı olan başbakan.
devletin kaynaklarını 10 sene önceki gibi faizcilere repoculara değil yatırıma aktaran başbakandır. bu yatırımları elbette kendi cebinden yapmadı, ama senin şu an toz kondurmadığın 10 sene önceki hükümet sayesinde gecelik % 5 bin repoyla nice kodamanlar köşeyi döndü, hiç riske girmeden ne büyük paralar kazandılar, bu hükümet bu yatırımları yapıyorsa düşen faiz oranları sayesinde, ülkeye getirdiği istikrar ile yapıyor, siz hükümetin yaptığı her şeyi küçümseyin, zaten objektif olsanız, şunları da iyi yaptı dersiniz, ama içinizdeki ak parti nefreti yüzünden hiç bişeyi göremiyorsunuz.

keşke önceki hükümetler bu kadar toplu konut yapsaydı, keşke önceki hükümetler ssk hastanelerini ıslah etseydi, paradan 6 sıfırı atmayı hayal bile etmiyorlardı oysa, şimdi o siyaset eskileri utanmadan milletten rey istiyorlar, zamanında beceremedik bu sefer becericez mi diyorlar, yoksa memleket biraz belini doğrulttu, saçma sapan vaadlerle hazineyi boşaltmaya mı niyetliler, üzülüyor insan, chp, mhp gibi taş üstüne taş koymayı aklına bile getirmeyen partiler bu memleketin yakasından ne zaman düşecek diye.
yürü bre hızır paşa
senin de çarkın kırılır
güvendiğin padişahın
o da bir gün devrilir.
şakirtleri azdıran başbakandır.*
geçen gün bir mitinginde şöyle bir panlkart açılmıştır..

belindeki öndörtlülere
gönlündeki dörtlükler yeter..
bugün kılıçdaroğlu için, "her fırsatta israil'e selam yolluyor" demiş..

kılıçdaroğlu israil'e ne zaman selam yollamış bilmiyorum ama kendisi değil mi bir yandan van minüt deyip bir yandan f-4 uçaklarıyla tanklarımızı milyar doarlar karşılığı israil'e modernize ettiren, hatay'daki kıbrıs büyüklüğündeki mayınlı araziyi israil'e kiralamaya çalışan, sami offer'lere tüpraşı satmaya, galataport ihalalerini vermeye kalkan..

pes yahu..millet de alkışlıyor cahil koyunlar sizi.
israille aramızı bozmayalım diyen kılıçdaroğluna her daim ayar veren başbakandır.
dünya üzerinde gelmiş geçmiş en büyük liderlerden birisi. ismini tarihe altın harflerle yazdıran asil adam.
islamcıların israile saldırısının gemiciği mavi mamaraya bebeklere mama götürüyor diyebilen adam.hadı kızılay yardımlarındaki gıdaların ulaştırılmadı yalanını attın al işte mısır sınırıda açık artık ordan sokabilirsin mamayı izin vermezlerse mısır ordusunada sallarsın. ama sen 2 marmara provakasyon ve islami terör gemisini israilin üzerine pislik şekilde yoluyosun sahtekar ve yalancı insan.
4.6.2011 tarihi itibariyle k.k nin canlı yayında karşısına cikmaktan hala korkuyor.
(img:#145487)
rakipleri gibi "aman kriz olsa, aman ortalık yıkılsa , yansa da bize oy gelse" şeklinde değil hizmetleri ile oy istemektedir.
şu an izmir'i inletmekte olan aslan parçası.
liseli tavırlarında ezberden okuyamıyor, anlatamıyor bizim tayyip, pardon yanlış söyledim pronter tayyip.
(bkz: diktatör)
tüm izmir'i meydana yığmış kişi.
ama kılıçdaroğlu'na "yoksa bayraktan korkuyor musun?" demeyecekti. yakışmadı.
son rekam filmi ile ring 4 de oynamaya aday olmuş başbakan.
o ne geliş korktum ya lan.