bugün

türk sinema ve tiyatrosunun önde gelen isimlerini bile sollayacak kadar aşmış olan oyunculuk yeteneğidir.

zira haldun dormen recep tayyip erdoğan kadar güzel "van münıt" diyemez.

başbakanlık koltuğunda harcanıyor, yazık.

rte nin yeri sahneler.
- and the oscar goes to rte.
masumu, ezilmişi çok iyi oynar mesela. üstüne birde edebiyat yapar tadından yenmez.
(bkz: recep tayyip erdoğan ın hayatını sinemaya aktarmak)
çok az insanda olan bir yetenektir. acayip güzel oynuyor. öyle ki içindeki duyguyu suratına bakınca çok net görüyoruz.
attan düşerken bile figüran kullanmayan kişiliğin yeteneğidir. tartışılmaz.
oscarlıktır.
başbakanlığı bırakırsa " ben acıların başbakanıydım " diye hem albüm hemde film yapabilir.
filmle beraber 3 tane de selpak promosyon olarak verilebilir.
(bkz: sana puanım 9 kankam)
suflesiz asla. pronter'a yakın olduğu sürece oldukça iyidir efenim.

mimik ve jest kullanımı yerindedir. sinirli rolü geldiğinde kafası tam zamanında kızarır.

vurgu ve tonlamadaki başarısı da esgeçilemez. en güzel bir örnek için ;

camiler kışlamız, minareler süngümüz..

başarılıdır vesselam. takdir etmeyenin vebali boynuna. şu örneğe bak hele.. heheyt be heheyt!
siyasi becerisini destekleyen yeteneğidir. kim ne derse desin o gelmiş geçmiş en iyi politikacıdır. hiç kimse onun kadar beceremez bu işi. çünkü siyaset de bir sahnedir ne de olsa...

dürüst olup verdiği sözü tutma gibi bir zorunluluğu yoktur. bazen ananı al git der, bazen benim vatandaşım der. * * sağ gösterir, sol vurur. sol gösterir, tek ayak üstünde durur. bazıları ona başbakan bazıları peygamber der ama biz onu şovmen olarak biliriz
(bkz: rte nin odunculuk yeteneği)

başbakanlık kabiliyetinden daha çok olduğu gözlenen kabiliyettir.

zira; (bkz: herşey sıfırdan büyüktür)
recep tayyip erdoğan'ın hatiplik yeteneği en yetenekli olduğu konudur.