bugün

oyunculuk yeteneği gerçekten tebrik edilesidir. evet.
%93 ihtimalli* içinden helal olsun diyen lakin çevresinden tepki toplayacak diye susan hatta sözde olarak tayyip'e karşı çıkan insandır.
(bkz: yerim seni ben şakacı)
1 yıl öncesinde tbbm'de ayakta alkışlandığını hatırlıyor olması kuvvetle muhtemeldir.
(bkz: soda ic)
(bkz: hazım sorununa en iyi çözüm soda)
malesef bu hazımsızlar var.bunun sadece bir seçim propagandası olarak gördüğünü söyleyen hazımsızlar var.hatta o kadar hazımsızlar ki, uludag sözlükteki yorumları bile kaldıramayıp ağlayacaklar.gitmesinler başka sözlük e ,kalsınlar uludagsözlük te.biraz daha ağlasınlar.
(bkz: küçük tayyip çok mutlu)

bize kapalı odalar da yaptığı konuşmaları izletsin. ülkenin göt altına hangi imzalarla atıldığını anlatısın.

bu haraket,

mustafa kemal atatürk e yakışan bir harektettir bilen bilir.
aa iste bu benim. ama tebrik etmemem ve hazimsizligim farkli iki mevzu zira hazimsizlik sebebim gece gec saat bogazima hakim olamayip makarna tikinmamdan kaynakli. tebrik mevzusuna gelince, acikcasi benim ulkemin basbakaninin illa diplomatik dil ve tavir disina tasacaksa bunu benim haklarim icin yapmasini tercih ederdim. o zaman belki en azindan iyi niyeti icin tebrik edebilirdim. simdi kendisini tebrik etmek hamas' a duser.. ki ediyorlar da zaten. bir gun basbakan ermeni meselesi ve pkk icin abd' ye rest cekerse, kibris meselesi ve tam uyelik konularinda ab' ye kafa tutarsa cidden tebrik edicem lan valla bak.
karşılarındaki insanları hazımsız olarak hatta aptal olarak nitelemeyen. demokrat görünüp karşı düşünceye saygı duymayan insanlar gibi değillerdir. geçmişi unutmamış partizanlık yapmayan insanlardır.
hazımsızlık degıldır... peres e laf sokan, hamas a destek cıkan bırı daha sonra "ben moderotore kızdım" dıyerek gerı adım atıyor... chavez gıbı bır adaım atmadıkca samımıyetıne ınanmak abestle ıstıgaldır...

cocuk katılı oldugunu soylemıstır ısraıl e haklıdır da, ancak hamas ın yaptıklarını yok sayması baska bır dengesızlıktır... ne zaman dıplomatık bır ultımatom verır, ne zaman buyukelcılerını sınır dısı eder, ne zaman sılah tıcaretınde onları saf dısı bırakır, ne zaman abd den bagımsız hareket eder ıste o zaman ellerımız patlayıncaya kadar alkıslarız...

ancak bu sadece ve sadece sıyası bır sovdur... yaklasan yerel secımler ıcın cok ucuz bır oyundur... turban olayları gıbı... dıyarbakır konusması gıbı...

polıtık uslubu bır kenara bırakması ve sokak agzıyla konusmasına degınmıyorum bıle..
hazımsızlık değildir .bir ergen nasıl ki bir iş yaptığında onaylanmak güdülenmek beklerse,aksine türkiye gibi bi ülkenin basında bulunan bi adamın da övülme ihtiyacı olmaması gerekir. siyasetin amacı budur zaten.bahsi geçen şahıs yapması gereken görevi yerine getirmiştir sadece.bu satırlara sığdırılamayan olağanüstü bir muharebe sonrası alınan bir zafer hiç değildir. bu tür çıkışların bunca yıllık siyasetin arkasından ilk defa görülmesi yüz kızartması gerekirken, haklı ama uçucu bir mutluluk getirmiştir. abartılmamalıdır.
haklı insandır israil pilotlarının türkiye'de yetiştirildiğini bilen insandır.