bugün

cahille alimin tartışmasıdır.
orantısız güç savaşı olur. rte ancak küfürle cevap verir aciz kalacağından.
ilber ortaylının sürdürmeyeceği tartışmadır. alim cahille tartışmaz diye bir görüşü vardır kendisinin.
ilber ortaylı'nın verdiği ayarlar yayınlanmayacağı için büyümeyecek tartışma.
arsız bela ile tupac'ın atışması gibi amk.

ya da hüseyin turan ile kirk hammett versusu gibi.

en iyi ihtimalle benim için; siyah saçlı vs renkli saçlı kapışması gibi.

galibi belli lan. ilberli..aman ibretl... amaaan, ipretlik bir tartışma.

mistır ortaylının 1'in altında oranı var amk. iddia oynasan paranı alırlar ''bizle taşak mı geçiyon sen'' diye. ''ortada iddia olması lazım'' diye de eklerler.

hiç hoş deyil.
görsel
Mekanize caps birlikleri çalışmakta milyon caps geliyor kış bitmez anlaşılan...
alim ile zalimin karsi karsiya olacagi tartisma olur.
rte boş konusup göt olacagından tartısma ya gündeme gelmeyecek ya da kanallar sadece rte nin konusmalarını yayınlayacak.
Diğer bir olasılıkta , ortaylının sözlerine cevap veremeyecegini bilen rte kameralara oynayacak. Saçma sloganımsı laflar söyleyecek. Nasıl olsa kanallar ona hizmet ediyor.
siyaset her şeye karışmamalı, ilber hoca alanında kendini kanıtlamış biridir, sırf rte' nin egoları yüzünden itibar kaybetmesini istemem.
rte zamanında da albert eintein ile izafiyet teorisi yüzünden tartışmıştır.

görsel

not: capsler benim yapımımdır. telif hakları saklıdır.
Alma camla taharet yırttırırsın, etme cahille muhabbet fıttırırsın.
Bilgili bir insanla az okumuş kendini bilgili sanan bir yarı cahilin tartışmasıdır. Bilgili insan ne kadar anlatırsa anlatsın Mevlana'nın
"ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anlayabildiği kadardır."
Sözünün doğruluğunun farkında olacağı için kendi şahsı hakkında yapılan eleştirilere cevap vermekle yetinecektir. Yine mevlanının dediğini yapacak ve cahilin yanında kitap gibi sessiz olacaktır.
haksız rekabet bulunan tartışma. bu şartlarda ilber hocanın hile yaptığı gayet açıktır. yiyorsa bildiği dilleri, okuduğu kitapları hafızadan silsin de gelsin. ha bide beyninin yarısını da kullanmasın. yemiyo demi. yemez tabi . düşünce adamı dediğin kitap okumadan tartışır. normal şartlar olsa kimin kazanacağı aşikardır.
(bkz: götünün kılıyık)
ortaylı ping pong topu gibi oynar.
Rte' nin çapının yetmeyeceği tartışmadır olur. Hoca tweet manyağı eder yeter ki rte adresi açık versin.
Rte nin ilber ortaylıya gücü yetmeyince paralel damgası vuracağı tartışmadır.
Entry burda.
ilber ortaylının tartışmayı bıraksa bile kazanacağı tartışmadır.

bir cahille satranç oynamak, güvercinle satranç oynamak gibidir. güvercin oyunu kaybedeceğini anladığı zaman tahtanın ortasına sıçar ve oyun biter.
rte, ortaylı ile karşı karşıya gelemeyeceği için tartışma olmayacak. atışma şeklinde devam edecek.
Demiş ki mevlâna; "Bin alimle tartıştım hepsini yendim, bin cahille tartıştım hepsine yenildim. "
Real Madrid vs reel mardin kapışması gibi bir nevi.
recep yanlış topa girmiştir. içine etmişler arazinin, "eyyy" diye lafa girse bile kurtarmaz.*
görsel
ilber ortaylı sözünü sakınmayan bir adamdır. tayyip'e çok cahil bir adam keşke bir an evvel ölse derse şaşırmam. üstelik çok da memnun kalırım.
RTE'nin ilber Ortaylı'yı koyunlarından biri sanması nedeniyledir. Kendi yazdığı uyduruk tarihi kabul ettirmeye çalışacaktır lakin çuvallaması kesin.*