bugün

henüz verilmemiş olsa da, yakın zamanda ve bir AKP mitinginde, halkın huzurunda verilecek olan demeçtir. Bu demeci acar gazrtecimiz Ece Temelkuran 15.03.2009 tarihli yazısında, gelecekten aldığı haberlerle ifşa etmiştir. Hakikatten okuyunca, başbakanın bir mitingde evrim hakkındaki olası konuşmasının ancak bu şekilde olabileceğine kanaat getirdim.

--spoiler--
Başbakan'ı gelecek mitinginde görür gibiyim. Bu seçimlerde daha çok gördüğümüze artık emin olduğum yerel futbol takımının atkısını takmış boynuna (Bunun derin ve ulvi anlamını bir türlü çözmüş değilim) elinde mikrofon, o karizma es'lerinden birini veriyor ve devam ediyor: "Şimdi de tutturmuşlar Darwin diye!"; Kitle bilir bilmez alkışlar, kitle alkışa ayarlıdır.
Devam: "illa diyorlar ki kabul edeceksin! Neyi?"
Karizma es ve o alaycı gülüş:"Maymundan geldiğimizi!"
Kitleden "Ha ha ha" sesleri, yuhalamalar filan... Başbakan kitleyle birlikte gülerek devam eder:
"Yahu, sen illa diyorsan ki, 'Ben maymundan geldim...'"
Başbakan bilhassa boynundaki atkıyla artık iyice meddah kişiliğine bürünmüştür. Kitle, gülüşmelerle lafı böler
Başbakan'ın hoşuna gider bu, daha da gülerek devam eder:
"iyi peki öyle olsun. Sen maymun ol! Ama ben, insanım! insanım ben!"
Cümlenin sonuna doğru ver duyguyu, ver duyguyu!
Alkışlar tufan olur. Başbakan kusursuz sahne becerisiyle, gülüşten hızla ciddiyete geçen yüzüyle, 'insanlık' hadisesini, yaptıkları yardımlara, insan olanın bunu anlayacağına, arada muhakkak 'yalancı medyaya' ve en sonunda da bir biçimde yerel seçimlere bağlar. Alkışlar yükselir ve Başbakan başka bir şehrin yerel takımının atkısını takıp, aynı lafları etmek üzere yola çıkar.
--spoiler--