bugün

(bkz: 12 ay derdi ateist olan şakirt)
en azından tutanlara saygı duymasını beklediğimiz ateisttir.
bakıyorum ki ramazan ayında oruç tutanların tek derdi oruç tuttuğunu çevreye duyurabilmek. düşünüyorum, bir orucun amacı dedikleri olguya bir de orucun aracı denilen açlığa bakıyorum da bence tutulan bu oruç farz değildir efendim. "biz oruç tutarak açların hallerini anlıyoruz." derler, sadece derler. anlarlar mı sence sözlük? zaten yoksullar da akşam yemeklerinde ziyafet çeker her gün, pide kuyruğuna da girerler, imsak vaktine kadar midelerini doldururlar öyle değil mi? ramazan artık sadece bir ziyafet ve menfaat aracı olmuştur, nedense her oruç tutan tanıdığımın oruç tuttuğunu bilirim. allah allah ama diğer 11 ay kim kimin aç olduğunu bilir? ha bir de sevmesem de sisteme boyun eğip girdiğim bir sosyal paylaşım sitesi var, facebook biliyorsunuzdur. ramazanlarda bütün herkes "ne kadar kaldıııııııı??????" şeklinde durum paylaşıyor. ulan geri zekalı, önünde bilgisayar var saate baksana diyesi gelir insanın ama diyemez nedense. bence tanrı her ramazanda üzülüyordur şunların haline bakın diye.