bugün

bu karşılaştırma behzat amire saygısızlık.
dizi karakterleri bir yana, ikisi de oyunculuk olarak başarılı aktörlerdir.
bahzat ç sınıfın umarsız, piç ve deli dolu karakteridir. aynı zamanda en arka sırada oturur.
rıza baba örnek öğrencidir. en önde oturur. kızlar hep behzat ç'ye hayranlık duyar rıza baba'yı şeylerine takmazlar.
behçat s filan... çok yapmacıktır. al behçatı vur rıza babaya...
dizi olarak behzet çe sikerken, karakter olarak, rıza baba eline verir.
behzat tokatlar,rıza baba damadına karısına kızmakla uğraşsın behzat ankarayı darduman eder,gider istanbuldan adam alır ankarada sorgular.
sudan çok alkol alan iki polisiye dizi karekterinin karşılaştırmasıdır..

ben olsam şevket çoruh ile behzat ç'yi karşılaştırırdım..daha iyi bir karşılaştırma olurdu ama buna da şükür..

açıkçası benim gözümde behzat ç, açıkara öndedir..çok daha gerçekçi ve başarılı bir karekterdir..

rıza baba karekteri ise behzat ç'nin yanında sönük kalmaktadır..dizisi olan arka sokaklar'ın ise akasya durağı'ndan pek farkı kalmamıştır benim için..
behzat ç doğaçlama konuşur, küfür eder.

rıza baba şiir dilini kullanır. her kelimeyi iki defa söyler. "anladın mı evlat anladın mı" tarzında.
biriyle böyle dalga geçilir.(http://www.videolar.net/t...-sokaklara-gonderme/24461)

birine böyle selam çakılır.(http://www.leylailemecnun...-mecnun-33-bolum-fragmani) (mecnun ç.)
rıza baba iyi bir adamdır ama arada sırada birilerinin adamı olmuştur.

behzat reiz kötü adamların içinde kala kala kötüleşmiştir ama kimsenin adamı olmamıştır.
biri 15 yaş altına hitap ediyor diğeri 18 yaş üstüne. özellikle behzat reisi anlamak için hayatımda biraz yaşanmışlıklar var denecek yaşa yani aşağı yukarı 25 üstünde olmak lazım.
behzat ç. için +18 yeterlidir. rıza baba içinse 10 yaş.
rıza baba boş işlerin babası. behzat ç. ise içimizdeki biri.
rıza baba aslında yoktur. behzat ç. ise sokağımızın en belalı küfürbaz abilerindendir.
(bkz: yaran versuslar)
rıza babba: elinden nasıl kurtuldun?
behzat ç. : seni niye öldürmedi la?
riza baba: bütün bildiklerin bunlar mı
behzat ç : sorulana cevap ver la cikcik
rıza baba: bakıyorum bugun keyfiniz yerinde çocuklar
behzat ç : kes lan sırıtmayı
rıza baba hadi çocuklar gidiyoruz der ilkokul servisi gibi minibüse atlanır ve gidilir.
behzat ç. hadi la gidiyoruz der harun s. nereye amirim der behzat ç. de e. a. der.

olay tamamen bakış açısı
hüsnü çoban: rıza baba seni oraya yalnız göndermeyiz
rıza baba: sağolun çocuklar, işte takım ruhu

harun: nereye gidiyon amirim
behzat ç: ebenin amına gidiyorum gelicen mi
harun: hep vaat hep vaat
rıza baba: sorguyu bitirdiniz mi çocuklar
behzat ç: siktir git lan, elimde kalıcan şimdi
bu karşılaştırma için iki karakterede fikirleri sorulmuş.
rıza baba: meslektaşım olan sevgili behzat kardeşime sonsuz başarılar dilerim.
behzat ç.: rıza kim la? seninde amına goyarım o rıza'nında amına goyarım. dağılın lan.
rıza baba eşcici behzat ç incicidir.
rıza baba istanbul'un bütün asayişine hakim olan, muhteşem ekibiyle dosta güven düşmana korku veren büyük bir emniyet amiridir. behzat ç terbiyesiz, anlayışsız, sıradan bir polistir.