bugün

assassinlerimizi göreve yolladığımız kutulardır,
GÖRÜNÜŞÜ VE KULLANIŞI HOŞ KUTULAR. EFENDiM KULLANINIZ KULLANDIRINIZ.
posta atma kutusu olarak kullanılmakla birlikte asıl amacı dağıtım yapan dağıtıcıların dağıtım sahalarını ağır ve posta dolu çantalarla dolaşmasını önlemektir. gördüğünüz kutuların bulunduğu mahallenin postasını dağıtan postacılarda bu kutuların anahtarı bulunur ve her gün dağıtıma çıktıklarında çantalarını bu kutuya koyarak dağıtacak kadar postayı yanına alır ve dağıtır. dağıtımı bittiğinde tekrar kutuya gelir ve çantasından diğer postalarını alarak dağıtır.

pul yapıştırıyor muyuz diye gelen bir soruya binaen; evet yapıştırıyorsunuz. miktarı önemli değil. pul miktarı gönderinin ücret tarifesinden fazlaysa iade edilmez ama eksik ise takse işlemi uygulanır. bu da en düşük gramdaki mektup gönderisinin ücret tarifesinden eksik ücret çıkarılarak farkının eğer gönderici adresi belliyse göndericiden, değilse alıcıdan tahsil edilmesi anlamına gelir.
islamın dibine dibine vurmaktır. posta kutuları bile imana geldi. Kubbeler her yerde cami misali.
güzel görünmektedir.

atıyorsun işte içine zarfı başka bir numarası yok.
bugünlerde sıkça gördüğüm kutulardır. nasıl kullanıldığı hakkında bir fikrim yoktur.*